Mateusz Klich z bramką w meczu z Liverpoolem. Kapitalny debiut w Premier League

12.09.2020 20:09
Mateusz Klich strzela Liverpoolowi

Mateusz Klich zdobył bramkę w meczu 1. kolejki Premier League przeciwko Liverpoolowi. Dzięki trafieniu Polaka, Leeds doprowadziło do remisu 3:3 z The Reds. Finalnie zespół reprezentanta Polski uległ mistrzom Anglii 3:4.

Spotkanie niespodziewanie okazało się prawdziwą wymianą ciosów. Zaczął już w czwartej minucie Mohamed Salah. Egipcjanin dał gospodarzom prowadzenie z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką jednego z obrońców. Leeds odpowiedziało w 12. minucie za sprawą Jacka Harrisona.

Przed przerwą padły jeszcze trzy bramki. Najpierw dla Liverpoolu głową po rzucie rożnym trafił Virgil van Dijki. Później jednak Holender popełnił błąd, którego na gola zamienił Patrick Bamford. Na ponowne prowadzenie "The Reds" mocnym strzałem w "okienko" wyprowadził Salah.

Leeds United przegrywało na Anfield z Liverpoolem do 67. minuty 2:3. Wtedy Costa dośrodkował w pole karne, a tam piłkę odebrał Mateusz Klich. Pomocnik precyzyjnym strzałem z półwoleja pokonał Alissona i doprowadził do remisu.

W końcówce spotkania w 88. minucie Fabinho został podcięty przez Rodrigo w polu karnym, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny dla The Reds. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Mohamed Salah, który trafieniem w dolny lewy róg bramki wyprowadził Liverpool na prowadzenie.