Zamknij

Reprezentant Polsk opuści Premier League. Już jest nowy kierunek

03.08.2022 12:00

Mateusz Klich prawdopodobnie opuści szeregi Leeds United. Zdaniem Łukasza Wiśniowskiego Polak uda się na roczne wypożyczenie, by być gotowym na nadchodzące mistrzostwa świata w Katarze.

Mateusz Klich
fot. News Images/Sipa USA/East News

Mateusz Klich był do tej pory filarem Leeds United w środku pola. Polak był ważną częścią układanki Marcelo Bielsy w trakcie kampanii w Championship, a także spisywał się dobrze na poziomie Premier League. Odkąd trafił na Elland Road, ma już na koncie 178 meczów.

"Pawie" w poprzednim sezonie rozstały się jednak z Bielsą, a w miejsce argentyńskiego szkoleniowca został zatrudniony Jesse March. Nowy trener od zakończenie poprzedniego sezonu układa po swojemu drużynę i powiedział wprost, że Klich może nie łapać się do wyjściowego składu.

Klich na wylocie z Leeds

- Naprawdę lubię Mateusza. Jego mentalność jest świetna. Co jednak zrozumiałe, chce on wyjechać na nadchodzące mistrzostwa świata w Katarze, podobnie jak inni nasi piłkarze. To będą dla nich bardzo ważne miesiące - powiedział, dając do zrozumienia, że pomocnik może chcieć zmienić klub, by grać regularnie.

Jak poinformował Łukasz Wiśniowski, 32-latek poważnie myśli o zmianie klubu. - Marsch ewidentnie dał do zrozumienia, że Klich nie będzie miał miejsca w pierwszym składzie i będzie tylko uzupełnieniem kadry. I on bierze to do siebie. Jest intensywne poszukiwanie opcji. Prawdopodobnie wypożyczenie, sporo mówi się o opcji holenderskiej - Eredivisie. Klich jest bardzo świadomy swojej pozycji na rynku - powiedział dziennikarz z Canal+ w programie "International Level" na kanale Meczyki.

loader

RadioZET.pl/Meczyki