Zamknij

Manchester United żegna kibica z Ukrainy. Zamordowali go Rosjanie

Paweł Żurek
22.03.2022 17:06
Manchester United żegna wiernego kibica z Ukrainy. Zamordowali go rosyjscy żołnierze
fot. manchesterunited.pl

Rosjanie zabili Aleksandra Kukina, założyciela klubu kibica Manchesteru United w Kijowie. Władze klubu poinformowały o tym na swojej oficjalnej stronie. „Samochód Kukina został ostrzelany przez siły »opozycyjne«" – napisano w oświadczeniu.

Aleksander Kukin został zastrzelony przez Rosjan 21 marca. Mężczyzna jechał w aucie z żoną i córką, które przeżyły tragiczny atak. Obie odniosły jednak rany i musiały zostać przetransportowane do szpitala, gdzie przeszły operacje.

Manchester United szuka sposobu, by pomóc rodzinie Aleksandra i całemu fan klubowi Kyiv Reds” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Kibic Manchesteru United zabity przez Rosjan

Fanklub Kyiv Reds powstał w 2002 roku, a Aleksander Kukin był jednym z jego założycieli. Kilka tygodni przed śmiercią kibic United opublikował zdjęcie, na którym widać jego radość po wygranej z Leeds (4-2).

Kukina pożegnał klub, ale i inni kibice United. Jeden z nich, Ivan, we wpisie pod postem napisał: "Chodziłem z nim na mecze w pubie w Kijowie, a później wracałem z nim autem do domu. Oglądaliśmy też spotkania w środku tygodnia. Aleksander opublikował moje teksty na stronie dla ukraińskich fanów MU. Sam, z własnej kieszeni, rozwijał fanklub Manchesteru. Niesamowity człowiek" – opisywał zmarłego.

RadioZET.pl/PAB