Zamknij

Gigantyczne straty MU po pandemii. "Najtrudniejszy okres w historii"

17.09.2021 18:02
Manchester United stracił przez pandemię ponad 100 milionów euro
fot. FABRICE COFFRINI/AFP/East News

Manchester United z powodu pandemii w okresie między 30 czerwca 2020 a 30 czerwca tego roku stracił netto 92,2 mln funtów, czyli ok. 107 mln euro - ogłosił angielski klub. 

Manchester odnotował całkowity dochód w wysokości 494 mln funtów (578 mln euro). W porównaniu do poprzednich lat spadł on o 2,9 proc. Największy ubytek w poszczególnych składowych to tzw. dzień meczowy, z którego dochody spadły o 92,1 proc., gdyż w poprzednim sezonie większość spotkań rozegrana została przy pustych trybunach.

Klub uważa, że część strat wynika również ze wzrostu podatków, które mają płacić brytyjskie firmy, a byłyby one jeszcze większe, gdyby nie wzrost wpływów z tytułu praw telewizyjnych i dochody z Ligi Mistrzów.

Ile polskie kluby straciły przez zamknięcie stadionów? Znamy dokładne dane

Gigantyczne straty Manchesteru United. "Dalej mamy zdolność przyciągania najlepszych"

"To był niewątpliwie jeden z najtrudniejszych okresów w historii Manchesteru United" - oświadczył wiceprezes klubu Ed Woodward.

"Robiliśmy wszystko, by zminimalizować straty w czasie pandemii i teraz wychodzimy na prostą. Stąd wzmocnienie składu przez transfery Cristiano Ronaldo, Raphaela Varane'a, Jadona Sancho i Toma Heatona. To pokazuje, że cały czas mamy zdolność przyciągnięcia najlepszych piłkarzy świata" - stwierdził Woodward. 

Po czterech kolejkach nowego sezonu Premier League "Czerwone Diabły" z 10 punktami prowadzą w tabeli. Zmagania w Lidze Mistrzów zespół norweskiego trenera Ole Gunnara Solskjaera zaczął jednak od porażki ze szwajcarskim Young Boys Berno 1:2.

RadioZET.pl/PAP/pp/ krys/