Manchester rozbił Southampton aż 9:0, samobój i czerwona kartka Bednarka

02.02.2021 23:22
Jan Bednarek

Manchester United w meczu 22. kolejki Premier League rozgromił u siebie Southampton aż 9:0. Jedną z bramek dla Czerwonych Diabłów zdobył Jan Bednarek, który trafił do własnej bramki. Na dodatek w końcówce wyleciał z boiska po czerwonej kartce.

• Manchester pokonał Southampton 9:0 w meczu 22. kolejki Premier League
  • Samobójczą bramkę w meczu Manchester United - Southampton zdobył Jan Bednarek
  • Na dodatek reprezentant Polski wyleciał z boiska za czerwoną kartkę

Southampton rozpoczął mecz w najgorszy możliwy sposób. Już w 2. minucie czerwoną kartkę zobaczył Alexandre Jankewitz i jego koledzy przez resztę spotkania musieli radzić sobie w osłabionym składzie.

Manchester wykorzystał przewagę już w 18. minucie, gdy gola zdobył Aaron Wan-Bissaka. Siedem minut później prowadzenie gospodarzy podwyższył Marcus Rashford. Autorem kolejnej bramki był Bednarek, który w 34. minucie strzelił samobója.

Manchester - Southampton 9:0. Samobój Bednarka - WIDEO

Jeszcze przed przerwą wynik na 4:0 podwyższył Edinson Cavani.

Po przerwie podopieczni Ole Gunnara Solskjaera nie zwolnili tempa. Kolejne bramki zdobywali Anthony Martial, Scott McTominay, Bruno Fernandes, ponownie Martial i Daniel James.

Warto dodać, że Southampton nie kończył tego spotkania w dziesięciu, a dziewięciu. W 86. minucie z boiska wyleciał jeszcze Bednarek.

Manchester - Southampton 9:0. Czerwona kartka Bednarka - WIDEO

W innych wtorkowych meczach 22. kolejki Sheffield United pokonał WBA 2:1, Wolverhampton wygrał z Arsenalem 2:1, a Newcastle przegrało u siebie 1:2 z Crystal Palace.