Emocjonująca końcówka Premier League, giganci zagrają w Lidze Mistrzów

26.07.2020 19:20
Manchester United - Leicester

Manchester United i Chelsea w ostatniej kolejce Premier League 2019/2020 zapewniły sobie grę w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Czerwone Diabły w meczu z bezpośrednim rywalem o awans pokonały na wyjeździe Leicester City 2:0.

Mecz Leicester City - Manchester United zapowiadał się najciekawiej ze wszystkich spotkań 38. kolejki. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera, aby zapewnić sobie grę w Champions League, musieli przynajmniej zremisować.

I właśnie taki wynik utrzymywał się przez większą część meczu. Dopiero w 70. minucie gospodarze popełnili błąd w wyprowadzeniu piłki z własnej połowy. Ta trafiła pod nogi Anthony'ego Martiala, którego wślizgiem powalił we własnym polu karnym Johny Evans. Sędzia nie miał innego wyjścia, jak wskazać na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Bruno Fernandes.

Piłkarze Leicester City starali się odrobić straty, ale ostatecznie nie udało im się trafić do siatki Davida de Gei. W 90. minucie dali sobie za to strzelić jeszcze jedną bramkę. Tym razem dla Manchesteru United trafił Jesse Lingard.

Chelsea w Lidze Mistrzów, Leicester i Tottenham w Lidze Europy

Tym samym Czerwone Diabły zakończyły sezon na trzecim miejscu - za Manchesterem City i nowym mistrzem Anglii, Liverpoolem. Czwarte miejsce, ostatnie dające grę w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie zajęła Chelsea, która pokonała Wolverhampton 2:0.

Na piątym miejscu uplasowało się wspomniane Leicester City, które - podobnie jak szósty Tottenham - w kolejnym sezonie grać będzie w Lidze Europy.

Z Premier League po tym sezonie żegnają się AFC Bournemouth, Watford i Norwich City.