Manchester United lepszy od Arsenalu, pięć goli na Old Trafford

02.12.2021 23:39
Manchester United

Manchester United w meczu 14. kolejki Premier League wygrał u siebie z Arsenalem 3:2. Bohaterem spotkania był Cristiano Ronaldo, który zdobył dwie bramki.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Kanonierów, którzy trafili do siatki w kuriozalnych okolicznościach. Po dośrodkowaniu w pole karne Fred nastąpił na stopę Davida De Gei, przez co Hiszpan padł na murawę i nie był w stanie interweniować. W tym czasie do piłki dopadł Emile Smith-Rowe, który uderzył obok leżącego na boisku bramkarza.

Gospodarze doprowadzili do remisu tuż przed przerwą, gdy gola zdobył Bruno Fernandes.

Po zmianie stron prowadzenie Manchesterowi United dał Cristiano Ronaldo. Chwilę później znów mieliśmy jednak remis. Tym razem Davida De Geę pokonał Martin Odegaard.

Decydująca akcja miała miejsce w 70. minucie, gdy sędzia podyktował rzut karny za faul Odegaarda na Fredzie. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Cristiano Ronaldo.