Manchester United przegrywa na inaugurację sezonu. Nieudany debiut ten Haga

07.08.2022 17:14
Manchester United przegrywa na inaugurację rundy. Debiutanci nie pomogli

Manchester United przegrał z Brighton 1:2 w pierwszym meczu nowego sezonu Premier League. Czerwone Diabły przegrywały na Old Trafford już 0:2, ale zespół prowadzony przez Ten Haga uratował gol samobójczy.

Manchester United na rozpoczęcie sezonu podejmował Brighton, 9. zespół ostatniego sezonu. Drużyna Grahama Pottera w ostatnich dniach straciła podstawowego zawodnika, Marca Cucurellę, który odszedł do Chelsea. Wcześniej klub opuścił też Yves Bissouma (Tottenham), a Jakub Moder jeszcze przez kilka miesięcy będzie leczył kontuzję.

To nie przeszkodziło gościom w tym, by już w pierwszej połowie wypracować sobie sporą przewagę nad MU. Gospodarze dwa razy tracili gole po strzałach Pascala Grossa. Niemiec pokonał Davida de Geę w 30. minucie po asyscie Danny’ego Welbecka, a potem jeszcze raz, w 39. minucie. Szybko okazało się, że pomoc Cristiano Ronaldo, który zaczął mecz na ławce, będzie konieczna, by próbować uratować mecz. Portugalczyk w okresie przygotowawczym MU zaliczył tylko 45 minut i gdyby mecz potoczył się inaczej najprawdopodobniej zagrałby tylko kilkanaście minut.

Tymczasem Ronaldo wszedł na boisko na początku drugiej połowy. Portugalczyk po kilku minutach mógł mieć na koncie asystę - dobrze dogrywał do wychodzącego sam na sam Marcusa Rashforda, który w idealnej sytuacji trafił prosto w bramkarza.

Robert Sanchez skapitulował dopiero w 68. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym gola samobójczego zdobył obrońca Brighton Alexis Mac Allister. MU rzuciło się do odrabiania strat – okazję miał m.in. Christian Eriksen, Lisandro Martinez, a także Cristiano Ronaldo, ale do końca meczu gospodarze nie doprowadzili do remisu.