Manchester City przedłużył zwycięską serię, porażka Arsenalu

21.02.2021 19:39
Manchester City - Arsenal

Manchester City wygrał z Arsenalem w hicie 25. kolejki Premier League. Jednocześnie zespół Pepa Guardioli przedłużył serię zwycięstw we wszystkich rozgrywkach do 18 triumfów z rzędu.

Manchester City dominował w starciu z Arsenalem, a pierwsza bramka padła już w 3. minucie. Mahrez dośrodkował piłkę z prawego skrzydła, a w środku pola Sterling głową pokonał Leno. Kanonierzy dopiero przed końcem pierwszej połowy zaczęli dochodzić do głosu, ale nie zdołali wyrównać stanu gry.

Po zmianie stron podopieczni Pepa Guardioli byli bliscy podwyższenia prowadzenia, ale strzał De Bruyne minimalnie minął bramkę Leno. W kolejnych minutach zespoły prezentowały na boisku wyrównaną grę. W końcówce Arsenal nie zagroził poważnie bramce Edersona, dzięki czemu Manchester City odniósł skromną wygraną 1:0 i ma dziesięć punktów przewagi nad drugim Manchesterem United, pewnie zmierzając po mistrzowski tytuł.

Arsenal - Manchester City 0:1 (0:1)

Bramka: Sterling (2)