Manchester City przegrał z Chelsea. Fatalny rzut karny Aguero

08.05.2021 21:15
Manchester City - Chelsea

Manchester City w 35. kolejce Premier League przegrał u siebie z Chelsea 1:2. Pod koniec pierwszej połowy szansę na gola zmarnował Sergio Aguero, który w fatalny sposób zepsuł rzut karny.

Manchester City objął prowadzenie w 44. minucie po golu Raheema Sterlinga. Kilka chwil później gospodarze mieli doskonałą okazję do podwyższenia wyniku, ale zmarnował ją Aguero. Argentyńczyk podszedł do rzutu karnego i uderzył tzw. panenką. Edouard Mendy nie dał się jednak zaskoczyć i obronił strzał.

Manchester City - Chelsea 1:2. Rzut karny Aguero - WIDEO

Na przerwę The Citizens schodzili przy jednobramkowym prowadzeniu, ale po zmianie stron dali się zaskoczyć rywalom - i to dwukrotnie. W 63. minucie na 1:1 trafił Hakim Ziyech. Zwycięską bramkę Chelsea zdobyła w drugiej minucie doliczonego czasu. Po podaniu Timo Wernera gola zdobył Marcos Alonso.

Tym samym Manchester City wciąż nie zapewnił sobie mistrzostwa Anglii, Chelsea natomiast mocno zbliżyła się do zajęcia na koniec sezonu miejsca w czołowej czwórce.

Dla obu zespołów była to ważna próba przed finałem Ligi Mistrzów. Obie ekipy o najcenniejsze klubowe trofeum w Europie zagrają ze sobą 29 maja.