Pogrom w derbach Manchesteru. Hat-tricki Haalanda i Phila Fodena

02.10.2022 16:29

Manchester City długo przed rozpoczęciem meczu z rywalem z Old Trafford był uważany za faworyta do wygranej w derbach, ale takiej dysproporcji sił spodziewało się niewiele osób. Drużyna Pepa Guardioli po pierwszych 45 minutach prowadziła 4:0, a w drugiej połowie trafiła do siatki po raz piąty i szósty. Hat-tricka zdobyli dwaj zawodnicy - Erling Haaland i Phil Foden.

Manchester City - Manchester United: WYNIK. Pogrom po pierwszej połowie

Manchester City od pierwszych minut grał w taki sposób, z jakim kojarzy się gra drużyn Pepa Guardioli. Citizens praktycznie nie popełniali błędów w rozegraniu, błyskawicznie przenosili się pod bramkę rywali, a jeśli oddawali piłkę, to na krótki czas. Gospodarze przejęli kontrolę nad meczem, czego efektem była bramka już w 7. minucie meczu. Joao Cancelo odegrał do wychodzącego na skrzydle Bernardo Silvy, a podanie Portugalczyka wykorzystał Phil Foden.

City dalej dominowało - blisko trafienia do siatki był Gundogan, który uderzył z rzutu wolnego, okazje mieli też Jack Grealish i Phil Foden. Prowadzenie podwyższył jednak niezawodny Erling Haaland. Norweg oszukał krycie w polu karnym i dobiegł do piłki zagranej z rzutu rożnego.

Dwa kolejne trafienia także były autorstwa Fodena i Haalanda. Najpierw Norweg wykorzystał kapitalne podanie od Kevina de Bruyne, a potem Anglik dotarł do piłki, którą posłał mu norweski snajper.

Manchester City - Manchester United. Hat-trick Fodena i Haalanda

Po pierwszych 45 minutach Erik ten Hag zmienił Tyrella Malacię, który miał już na koncie żółtą kartkę. Na boisko wszedł za niego Luke Shaw. United po kilku minutach zdobyło gola - po strzale z dystansu do siatki trafił Antony.

Gospodarze nie pozwolili, by przeciwnicy złapali kontakt. W 65. minucie Sergio Gomez, który zastąpił Kyle'a Walkera, zagrał wzdłuż pola karnego, a podanie Hiszpana wykorzystał Erling Haaland. Norweg stał się pierwszym zawodnikiem w historii Premier League, który zdobył hat-tricka w trzech meczach domowych z rzędu.

Po chwili City trafiło do siatki szósty raz i znów za sprawą duetu Haaland - Foden. Norweg podał do Anglika, który odwrócił się do bramki i pokonał De Geę. Przewagę City zmniejszył Anthony Martial, który najpierw wykorzystał to, że Ederson odbił strzał Freda i trafił do siatki, a potem trafił z rzutu karnego.

Manchester City - Manchester United. WYNIK

Manchester City - Manchester United 6:2. Gole: Foden (8’,44’,73’) Haaland (34’,37’,64’) – Antony (56’), Martial (83' 90')