Premier League: Derby Manchesteru dla United, City coraz dalej od obrony tytułu

07.12.2019 22:10
Manchester City - Manchester United

Piłkarze Manchesteru City przegrali w derbowym meczu z ekipą United 1:2 w szlagierze 16. kolejki angielskiej Premier League. Obrońcy tytułu mają obecnie tyle remisów - dwa i porażek - cztery, ile w całym mistrzowskim sezonie 2018/19. Do lidera Liverpoolu tracą już 14 punktów.

Spotkanie na Etihad Stadium rozpoczęło się znakomicie dla piątych obecnie w tabeli "Czerwonych Diabłów", które w 29. minucie prowadziły już 2:0 po golach Marcusa Rashforda z rzutu karnego i Francuza Anthony'ego Martiala. Gospodarzy stać było tylko na trafienie w końcówce spotkania argentyńskiego obrońcy Nicolasa Otamendiego.

Premier League: Liverpool zmierza po tytuł

Trzeci w tabeli Manchester City (32 pkt), który wciąż musi sobie radzić m.in. bez kontuzjowanego Argentyńczyka Sergio Aguero, ma już tylko iluzoryczne szanse obrony tytułu. Strata 14 punktów do rozpędzonego Liverpoolu, który w sobotę ograł Bournemouth 3:0, wydaje się niezwykle trudna do odrobienia.

Mimo sobotniej porażki trener Josep Guardiola komplementował swoich piłkarzy za wykonaną pracę.

- W drugiej połowie cały czas próbowaliśmy. Niestety, strzeliliśmy gola bardzo późno i nie zdołaliśmy odwrócić losów meczu - powiedział hiszpański szkoleniowiec, cytowany przez "Sky Sports".

Przed półmetkiem rozgrywek "The Citizens" mają dwa remisy i cztery porażki, czyli dokładnie tyle, ile na koniec całego poprzedniego sezonu.