Liverpool zdetronizowany, wysoka wygrana Manchesteru City

02.07.2020 23:17
Manchester City - Liverpool

Manchester City wygrał z Liverpoolem 4:0 (3:0) w meczu 32. kolejki Premier League. Dzięki zwycięstwu, zespół Pepa Guardioli podwyższył przewagę nad trzecim Leicester do 11 punktów.

W 24. minucie Sterling walczył w polu karnym i został sfaulowany przez Joe Gomeza, który został ukarany żółtą kartką. Jedenastkę pewnie wykorzystał Kevin De Bruyne, otwierając wynik spotkania. Dziesięć minut później Foden po szybkiej akcji zagrał w pole karne do Sterlinga, a ten myląc obrońcę pokonał Beckera.

Przed końcem pierwszej połowy trzecią bramkę zdobył Phil Foden. Pomocnik strzelając z pola karnego po fantastycznym podaniu De Bruyne, umieścił piłkę w siatce.

Liverpool został kompletnie przyćmiony w pierwszej połowie i nie miał nic do powiedzenia.

Manchester City - Liverpool: The Reds upokorzeni przez rywali

Po zmianie stron w 66. minucie samobójcze trafienie zaliczył Oxlade-Chamberlain. Po świetnej akcji Fodena ze Sterlingiem, ten drugi zdecydował się na strzał, ale po jego uderzeniu, piłkę wślizgiem próbował ratować gracz Liverpoolu, ale ostatecznie futbolówka wpadła do bramki.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 4:0, w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, Liverpool upokorzył Riyad Mahrez.

Manchester City - Liverpool 5:0, (Kevin De Bruyne 25-karny, Raheem Sterling 35, Phil Foden 45, Alex Oxlade-Chamberlain 66-samob.)