Cash dał na moment nadzieje Liverpoolowi. Piękny gol reprezentanta Polski z City

22.05.2022 18:02

Manchester City pokonał u siebie Aston Villę 3:2 w meczu ostatniej 38. kolejki Premier League i tym samym zdobył mistrzostwo Anglii. Jednego z goli dla "The Villans" zdobył reprezentant Polski Matty Cash.

Matty Cash

Manchester City mierzył się dzisiaj korespondencyjnie z Liverpoolem o mistrzostwo Anglii. "The Citizens" grali u siebie z Aston Villą, z kolei "The Reds" mierzyli się na własnym stadionie z Wolverhampton Wanderers.

Co szokujące, Man. City do przerwy przegrywał z Villą 0:1 po golu reprezentanta Polski Matty'ego Casha. 24-letni prawy obrońca wykorzystał świetne dośrodkowanie Francuza Lucasa Digne'a i wpakował piłkę do siatki po strzale głową. Po przerwie przegrywał już 0:2, ale w pięć minut odrobił straty i sięgnął po mistrzostwo.

Matty Cash z golem przeciwko Manchesterowi City

Liverpool również nie prowadził do przerwy, a jedynie remisował z Wolves 1:1. Ostatecznie jednak trafienia Egipcjanina Mohameda Salaha i Szkota Andy'ego Robertsona dały "The Reds" zwycięstwo 3:1, które jednak, wobec wygranej "The Citizens", nie dało nic ekipie podopiecznych Niemca Juergena Kloppa.

Ostatecznie Manchester City zakończył sezon z 93, zaś Liverpool z 92 golami. Matty Cash zakończył rozgrywki z dorobkiem czterech bramek i trzech asyst. Reprezentant Polski został również wybrany najlepszym piłkarzem sezonu Aston Villi.