Premier League: Asysta Bednarka na Old Trafford, remis Southampton z Man. Utd

13.07.2020 23:13
Manchester United - Southampton

Manchester United w spotkaniu zamykającym 35. kolejkę Premier League zremisował z Southampton 2:2 i nie wykorzystał potknięć głównych rywali w walce o Ligę Mistrzów - Leicester City i Chelsea. W zespole gości pełne 90 minut rozegrał Jan Bednarek, który zanotował asystę przy ostatnim trafieniu.

"Czerwone Diabły" potrzebowały zwycięstwa, by wskoczyć na podium i na trzy kolejki przed końcem sezonu wypchnąć ze strefy Champions League Leicester City. W takim wypadku minęłyby jeszcze Chelsea, która w weekend uległa Sheffield United 0:3. Było bardzo blisko, ale "Święci" wykorzystali pechową końcówkę rywali i w doliczonym czasie gry odebrali im dwa punkty.

Przyjezdni objęli prowadzenie w 12. minucie. Paul Pogba zagapił się i dał sobie odebrać piłkę Danny'emu Ingsowi. Futbolówka trafiła do Nathana Redmonda, a całe dzieło zwieńczył Stuart Armstrong.

Manchester United zremisował z Southampton

Gospodarze szybko zabrali się do odrabiania strat i nie musieli długo czekać na powodzenie tej misji. W 20. minucie do remisu doprowadził Marcus Rashord, a chwilę później gola na 2:1 strzelił Anthony Martial.

W drugiej części znakomitych okazji nie wykorzystali Rashford i Redmond, ale grający ambitnie goście zdołali wyrwać rywalom dwa "oczka". W końcówce kontuzji głowy nabawił się Brandon Williams i nie był w stanie kontynuować gry. Solskjera nie mógł już dokonać zmiany, w związku z czym "Czerwone Diabły" musiały radzić sobie w dziesiątkę. W takich okolicznościach prowadzenia nie udało się utrzymać. W 6. minucie doliczonego czasu gry Bednarek zgrał piłkę do Obafemiego, a ten wepchnął ją do siatki z najbliższej odległości.

Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu 2019/2020 Manchester United zajmuje 5. miejsce i do końca będzie bił się o udział w Lidze Mistrzów z Chelsea i Leicester. Aktualnie wszystkie te drużyny mieszczą się w... jednym punkcie. Southampton jest 12.

Manchester United - Southampton 2:2

Bramki: Marcus Rashford (20.), Anthony Martial (23.) - Stuart Armstrong (12.), Michael Obafemi (90.+6)