Pogrom na Old Trafford, drużyna Klicha zdemolowana przez Manchester United

14.08.2021 15:27
Man. Utd - Leeds

Bruno Fernandes popisał się hat-trickiem, Paul Pogba dorzucił cztery asysty, a Manchester United na inaugurację Premier League w sezonie 2021/2022 zdemolował na Old Trafford drużynę Mateusza Klicha Leeds United 5:1. Polak rozegrał pełne spotkanie.

Manchester United przed rozpoczęciem meczu 1. kolejki Premier League ogłosił kolejny transfer - z kibicami na Old Trafford przywitał się były już stoper Realu Madryt Raphael Varane. Francuz podpisał 4-letni kontrakt. Obrońca całe spotkanie oglądał z trybun, natomiast szansę debiutu w nowych barwach otrzymał Jadon Sancho, który wszedł na murawę w drugiej połowie.

"Czerwone Diabły" z przytupem weszły w sezon 2021/2022. Ich pierwszą ofiarą stała się drużyna Mateusza Klicha Leeds United. Ubiegłoroczny beniaminek popełniał mnóstwo błędów i nie miał żadnych szans z dobrze dysponowanymi gospodarzami.

Premier League: Manchester United - Leeds United [WYNIK]

Bohaterami meczu byli autor trzech goli Bruno Fernandes oraz Paul Pogba, który zanotował aż cztery asysty. "Pawie" tylko na początku drugiej części miały swój moment chwały. Trwał on jednak niespełna 180 sekund.

Strzelanie po 30 minutach gry rozpoczął Fernandes, ale po zmianie stron fanów zgromadzonych na Old Trafford w konsternację wprawił Luke Ayling. Prawy obrońca gości popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu i doprowadził do remisu. Później trafiali już tylko podopieczni Ole Gunnara Solskjaera.

Od 54. do 68. minuty Manchester United cztery razy znalazł drogę do siatki Mesliera. Na listę strzelców wpisywali się - poza Portugalczykiem - Mason Greendwood i Fred. Ostatecznie "Czerwone Diabły" wygrały z Leeds 5:1.

Manchester United - Leeds United 5:1

Bramki: Bruno Fernandes (30., 54., 60.), Mason Greenwood (52.), Fred (68.) - Luke Ayling (49.)