Rekordowa porażka Chelsea na Old Trafford. Pogrom w wykonaniu United

11.08.2019 20:40
United

Manchester United rozgromił u siebie Chelsea FC 4:0 i fenomenalnie zainaugurował sezon w hicie 1. kolejki Premier League. Popularni "The Blues" jeszcze nigdy w historii nie przegrali na Old Trafford aż tak wysoko. Dwa gole dla "Czerwonych Diabłów" zdobył Marcus Rashford, po jednym trafieniu zanotowali natomiast Anthony Martial i debiutant - Daniel James.

Piłkarze Manchesteru United rozbili u siebie Chelsea FC 4:0 w pierwszej kolejce angielskiej ekstraklasy. Ekipa gości, którą latem opuścili m.in. Belg Eden Hazard i Brazylijczyk David Luiz, nigdy nie przegrała na Old Trafford tak wysoko w tych rozgrywkach.

Manchester United - Chelsea: Opis i gole meczu 1. kolejki Premier League [WIDEO]

Pierwszy gol padł w 18. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Marcus Rashford. 21-letni napastnik "Czerwonych Diabłów" zdobył tego popołudnia dwie bramki - w 67. minucie efektownie opanował piłkę po długim podaniu od Francuza Paula Pogby i bez problemu wykończył sytuację sam na sam.

Kilkadziesiąt sekund wcześniej rodak Pogby Anthony Martial wykorzystał dośrodkowanie Brazylijczyka Andreasa Pereiry z lewej strony i trafił do siatki z kilku metrów. Wynik ustalił w 81. minucie debiutujący w Premier League 21-letni Daniel James.

Znacznie gorzej swój debiut na ławce trenerskiej Chelsea wspominać będzie Frank Lampard, były znakomity piłkarz tego klubu. Jego podopieczni po pierwszej kolejce są przedostatni w tabeli.

Manchester United - Chelsea: Wynik online meczu 1. kolejki Premier League

We wcześniejszych niedzielnych meczach Arsenal Londyn wygrał na wyjeździe z Newcastle United 1:0, a Leicester City zremisowało u siebie z Wolverhampton Wanderers 0:0. Zwycięską bramkę dla "Kanonierów" zdobył jeden z królów strzelców ubiegłego sezonu Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang.