Premier League: Dobry występ Fabiańskiego, kolejna kontuzja Aguero

24.10.2020 18:52
Łukasz Fabiański

West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w bramce, zremisował u siebie z Manchesterem City 1:1 w 6. kolejce Premier League. Polski bramkarz zaliczył udany występ. O pechu może natomiast mówić piłkarz gości Sergio Aguero, który znów doznał kontuzji.

Piłkarze West Ham United prowadzili od 18. minuty po bardzo efektownym golu Michaila Antonio. Zawodnik gospodarzy - stojąc tyłem do bramki - popisał się ekwilibrystycznym strzałem. Drużyna City wyrównała dopiero po zmianie stron w 51. minucie, po uderzeniu Philipa Fodena tuż przy słupku.

Przy tym strzale Fabiański nie dał rady, ale w kilku innych sytuacjach popisał się dobrymi interwencjami, ratując West Ham United przed porażką.

W drugiej połowie nie dał się pokonać m.in. Raheemowi Sterlingowi oraz w końcówce meczu - w sytuacji sam na sam - Riyadowi Mahrezowi.

Premier League: Remis drużyny Fabiańskiego, dobry występ reprezentanta Polski

Na dobrą postawę Polaka zwróciły uwagę zagraniczne media.

- Fabiański zapobiegł zwycięstwu City w 93. minucie - zatytułowała swoją depeszę agencja EFE, opisując interwencję Polaka po strzale Mahreza.

Po raz drugi w tym sezonie zagrał wracający po kontuzji kolana Sergio Aguero, ale został zmieniony już w przerwie. Jak przyznał później trener Manchesteru City Josep Guardiola, Argentyńczyk doznał kontuzji.

Ekipa City wystartowała w lidze najgorzej od sześciu lat. W pięciu meczach (ma jeden zaległy) zdobyła osiem punktów. Tyle samo zgromadził West Ham, ale w sześciu spotkaniach.