Liverpool wciąż w grze o tytuł. The Reds lepsi od Aston Villi

10.05.2022 22:59
Liverpool wciąż w grze o tytuł. The Reds pokonali Aston Villę

Liverpool pokonał Aston Villę 1:2 w wyjazdowym meczu 36. kolejki Premier League. Wygrana oznacza, że zawodnicy Jurgena Kloppa dalej mają jeszcze matematyczne szanse na tytuł mistrza Anglii.

Wynik meczu Aston Villi z Liverpoolem został otwarty już w 3. minucie. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Douglas Luiz, który z bliskiej odległości pokonał Allisona. Jurgen Klopp był wyraźnie zszokowany roztargnieniem swoich zawodników, ale to uczucie szybko poszło w niepamięć dzięki trafieniu wyrównującemu. Z bliska do siatki trafił bowiem Joel Matip.

Na kolejne trafienie kibice The Red czekali do 65. minuty. Gola na wagę 3 punktów, a także dalszych nadziei w walce o mistrzostwo Anglii zdobył Sadio Mane. Senegalczyk uderzył piłkę tyłem głowy.

Liverpool po spotkaniu z Aston Villą ma 86 punktów, czyli tyle samo, co lider Premier League - Manchester City. Citizens rozegrali o jedno spotkanie mniej.  Zawodnicy Pepa Guardioli w środę rozegrają mecz z Wolverhampton.