Zamknij

Afera szpiegowska w Premier League. Liverpool "zhakował" system skautingu City?

21.09.2019 15:29
Liverpool - Manchester City
fot. Rex Features/East News

Liverpool FC "zhakował" system skautingu Manchesteru City - donosi "The Times". Zdaniem brytyjskiego dziennika, przedstawiciele "The Reds" mieli logować się do bazy danych "The Citizens" przez wiele miesięcy. Co ciekawe, sprawa nie trafiła do sądu, bowiem ubiegłoroczni triumfatorzy Ligi Mistrzów zawarli z klubem z Etihad Stadium ugodę opiewającą na milion funtów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Liverpool FC zawarł ugodę z Manchesterem City i zapłacił mu milion funtów po tym, jak rywale z Premier League złożyli skargę dotyczącą włamania do ich systemu skautingu" - możemy przeczytać  w "The Times".

Liverpool inwigilował skautów Manchesteru City? Afera szpiegowska w Premier League

Powyższe sensacyjne doniesienia angielski dziennik opublikował w sobotę. Zawarty tam materiał dotyczy wydarzeń z 2013 roku, a cała afera nazywana jest "skandalem" oraz "największym incydentem między dwoma czołowymi klubami w historii Premier League".

We wrześniu 2013 roku Manchester City zatrudnił ekspertów ds. bezpieczeństwa systemów komputerowych. To wówczas wyszło na jaw, że klubowy system skautingu został "zkahowany".

Głównymi podejrzanymi są trzej byli skauci "The Citizens": Dave Follows, Julian Ward oraz Michael Edwards, którzy w latach 2011-2012 przenieśli się z Etihad Stadium na Anfield Road. Zdaniem władz City, mężczyźni mieli logować się do ich systemu skautingu "Scout7" "setki razy". Cała "akcja" miała trwać nawet osiem mięsiecy.

Jak donosi dalej "The Times", to właśnie odkrycie włamania miało zadecydować o znacznym przyśpieszeniu finalizacji transferów Fernandinho z Szachtara Donieck oraz Jesusa Navasa z Sevilli do Manchesteru.

Cała powyższa "afera szpiegowska" nie trafiła ostatecznie do sądu. Obie strony zawarły bowiem w tej sprawie ugodę, która opiewa na okrągły milion funtów. Co ciekawe, Michael Edwards, jeden z podejrzanych skautów, pełni obecnie w Liverpoolu funkcję dyrektora sportowego.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl/MG