Premier League: Liverpool lepszy od City w bitwie o Anglię. VAR pomógł "The Reds"

10.11.2019 19:25
Liverpool - City

Liverpool FC pokonał u siebie Manchester City 3:1 w hitowym meczu 12. kolejki Premier League i tym samym umocnił się na prowadzeniu w tabeli. "The Citizens" spadli na miejsce czwarte. Gole dla gospodarzy strzelali kolejno Fabinho, Mohamed Salah oraz Sadio Mane. Dla gości honorowe trafienie zaliczył Bernardo Silva.

Piłkarze Liverpoolu pokonali u siebie Manchester City 3:1 w hicie 12. kolejki Premier League i umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, ale dużo będzie się również mówiło o kontrowersyjnej decyzji sędziego z początku spotkania.

Liverpool - Manchester City: Lider Premier League pokonał obrońców tytułu

Przed meczem obrońcy tytułu mieli sześć punktów straty do Liverpoolu. Zwycięstwo pozwoliłoby im zmniejszyć ją o połowę, dlatego od pierwszego gwizdka wywierali presję na rywalu.

Gorąco w polu karnym "The Reds" zrobiło się już w czwartej minucie. Piłka trafiła w rękę obrońcę gospodarzy Trenta Alexandra-Arnolda, ale sędzia nie przerwał gry. Co więcej, Liverpool wyprowadził błyskawiczny kontratak, po którym bramkę pięknym strzałem tuż zza pola karnego zdobył Fabinho.

Arbiter Michael Oliver skonsultował się jeszcze z sędziami wideo, ale ci upewnili go w słuszności nie dyktowania "jedenastki" i trafienie Fabinho oficjalnie zaliczono.

"The Citizens" jeszcze na dobre się nie otrząsnęli po stracie gola, a już przegrywali 0:2. W kolejnym kontrataku świetnym dośrodkowaniem popisał się Andrew Robertson, a Mohamed Salah trafił głową do siatki. Późniejsze powtórki pokazały, że i ta bramka niekoniecznie powinna zostać uznana. Egipcjanin był na minimalnym spalonym, które w innych meczach sędziowie Premier League odgwizdywali. Tutaj nawet nie zdecydowali się na przeanalizowanie bramki.

Jeśli goście po przerwie mieli nadzieję na szybkie zdobycie kontaktowego gola, to pozbawił ich jej Sadio Mane. Senegalczyk w 51. minucie głową wykończył asystę Jordana Hendersona.

Manchester dłużej utrzymywał się przy piłce, ale długo sforsować obrony gospodarzy nie potrafili. Dopiero w 78. minucie po zamieszaniu w polu karnym Alissona Beckera pokonał Bernardo Silva.

Guardiola i Klopp po meczu Liverpool - City

- Jestem dumny ze swoich piłkarzy bardziej niż kiedykolwiek. Jestem dumny z tego, jak grali przeciwko najlepszej drużynie w Europie. Nie pytajcie mnie dlaczego nie było rzutu karnego, o to pytajcie sędziego i ekipę VAR. Wolę mówić o naszej grze. Nigdy się nie poddajemy i będziemy walczyli do samego końca - powiedział trener Manchesteru City Josep Guardiola.

W erze Premier League, czyli od sezonu 1992/93, "The Citizens" wygrali na stadionie Anfield tylko raz - w 2003 roku. Rok temu pod koniec grudnia Liverpool miał siedem punktów przewagi nad podopiecznymi Guardioli, ale ostatecznie to oni cieszyli się z mistrzostwa.

- To był niezwykle ciężki mecz. Chłopcy cały czas pozostawali w pełni skoncentrowani, bo wiedzieli, że tylko w ten sposób mogą wygrać. Kontrowersje przy pierwszej bramce mi nie przeszkadzają. I tak zamierzam świętować wygraną. Zdobyliśmy niesamowicie piękne gole - ocenił Klopp.

To już trzecia porażka Manchesteru w tym sezonie. W tabeli zajmują czwarte miejsce z dziewięcioma punktami straty. Osiem mniej od Liverpoolu, który z 12 spotkań wygrał 11 i jedno zremisował, mają ekipy Leicester City oraz Chelsea.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ LIVERPOOL - MANCHESTER CITY W 12. KOLEJCE PREMIER LEAGUE:

FT

Za wspólnie spędzone emocje w tym spotkaniu serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne nasze relacje!

FT

Koniec meczu! Sędzia Michael Oliver gwiżdże po raz ostatni. Liverpool pokonał na Anfield Manchester City 3:1.

90+2'

Kolejny korner City, ale krótko wykonany zakończył się kontrą "The Reds". Mane zatrzymał De Bruyne.

90+1'

Dobra sytuacja City, uderzał głową na bramkę Alissona Gabriel Jesus, ale napastnik "Obywateli" na spalonym.

90'

Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

87'

Zmiana w Liverpoolu. Mohamed Salah opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się Joe Gomez.

86'

Tym razem dośrodkowanie Angelino dochodzi do adresata, uderzał głową Walker, ale wyraźnie nad poprzeczką ze świetnej sytuacji!

85'

Cały czas duża przewaga City, zacentrował Angelino, ale niecelnie.

83'

Naciera City, Alexander-Arnold znowu dotknął piłkę ręką w polu karnym, ale sędzia nie gwiżdże rzutu karnego. Gramy dalej!

80'

Szybko pojawiła się kolejna okazja dla "The Citizens", Sterling podawał do Jesusa, ale Brazylijczyk nie trafił w piłkę kilka metrów od bramki!

79'

Zmiana w Liverpoolu: Roberto Firmino opuszcza boisko, a melduje się na nim Alex Oxlade-Chamberlain.

78'

I wreszcie City przełamuje obronę rywali! Pierwsza wrzutka z lewej strony Angelino zablokowana, ale druga trafiła już do adresata. Bernardo przyjął piłkę i uderzył nie do obrony dla Alissona! Liverpool 3:1 Manchester City!

78'

W długim ataku Manchester City, uderzał Sterling, później Walker, ale obaj zablokowani.

76'

Korner De Bruyne nieudany.

75'

W pole karne Liverpoolu wbiegł Sterling, piłkę wybił mu spod nóg Mane i... niechcący tym samym uderzył na bramkę Alissona. Brazylijczyk instynktownie wybił futbolówkę na rzut rożny.

73'

Dośrodkowywał Andrew Robertson, ale jego centra zablokowana. Z kornera wrzucał Milner, lecz i tym razem obrońcy City wybili piłkę z pola karnego.

71'

Zmiana w City: Gabriel Jesus melduje się na murawie za Sergio Aguero.

69'

Kolejna akcja City, w ataku Sterling, podał do De Bruyne, ale Belg zgubił piłkę pod nogami.

68'

Skontrował Liverpool, ale Alexander-Arnold w porę zatrzymany przez obrońców City. Za chwilę akcja poszła w drugą stronę, świetnie dośrodkowywał De Bruyne do Aguero, ale Argentyńczyk nie zdołał przeciąć centry.

67'

Dobry rzut rożny De Bruyne, skakał do piłki Stones, ale w porę ubiegł go Alisson.

65'

Przewraca się w polu karnym Sterling, ale nie było faulu. Żółtą kartkę otrzymał za to Rodri, który brzydko odkrzyknął w stronę sędziego po jego decyzji.

63'

Ponownie z dystansu uderzył Fabinho, ale tym razem dobrze zablokowany Brazylijczyk.

61'

Zmiana w Liverpoolu: Henderson opuszcza boisko, a melduje się na nim James Milner.

59'

Świetna kontra City, ale co zrobił Sterling? Zatrzymał akcję i zepsuł podanie. Za moment przejął piłkę De Bruyne, uderzył z dystansu i wywalczył korner. Rzut rożny Belga wyłapany przez Alissona.

58'

Kontra Liverpoolu i rzut rożny dla "The Reds". Dośrodkowywał Alexander-Arnold, było groźnie, ale zażegnali zagrożenie obrońcy City.

57'

Zaatakował Kyle Walker, ale jego centra niecelna.

55'

Pokazowa akcja Firmino, Brazylijczyk uderzył, ale nie trafił w bramkę Bravo.

54'

Korner dla City kiepsko wykonany. Przy następnej akcji Aguero znów na spalonym.

53'

Mógł szybko odpowiedzieć Liverpoolowi Sterling, ale w porę zablokowany przez obrońców. Tylko rzut rożny dla City.

51'

I 3:0 dla Liverpoolu! City atakowało, ale ponownie to "The Reds" zdobywają gola! Jordan Henderson posłał świetną centrę do Mane, a Senegalczyk zmieścił piłkę w siatce. Liverpool 3:0 Manchester City!

49'

Dwa rzuty rożne dla Manchesteru City w krótkim odstępie czasu, ale kiepsko wykonane. Za chwilę ponownie "The Citizens" w natarciu, lecz Aguero na spalonym.

48'

City rozpoczęło drugą połowę od intensywnych ataków, Raheem Sterling wrzucił piłkę w pole karne, ale obrońcy Liverpoolu poradzili sobie z tą centrą.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania! Przy piłce Liverpool!

HT

Sędzia kończy pierwszą część spotkania! Liverpool wygrywa z Manchesterem City 2:0 po golach Fabinho i Mohameda Salaha.

45+2'

I chyba ostatnia szansa Manchesteru City przed przerwą. W swoim stylu schodził do lewej nogi Aguero, markując strzał za strzałem, ale ostatecznie uderzył wprost w Alissona.

45+1'

Cóż za akcja Liverpoolu! Z dystansu uderzył Salah, ale fenomenalnie wybronił ten strzał Claudio Bravo. Świetna robinsonada Chilijczyka!

45'

Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

44'

Szybka akcja City zakończona nieudaną wrzutką Sterlinga i równie szybka kontra Liverpoolu. Atak Sadio Mane zatrzymał jednak Fernandinho.

43'

Akcja Liverpoolu zakończona spalonym Sadio Mane.

42'

Salah wrócił do gry, a City rozpoczęło wyśmienitą akcję. Bardzo dobrą prostopadłą piłkę otrzymał od De Bruyne Sergio Aguero, który pociągnął z futbolówką przy nodze kilka metrów i oddał strzał na bramkę Alissona obok słupka. Mógł oddawać do Belga!

40'

Leży na murawie Mohamed Salah. Ucierpiał w starciu z Fernandinho.

39'

Z dystansu uderzył Kyle Walker, ale wysoko nad bramką liverpoolczyków.

38'

Świetna okazja dla Liverpoolu, a konkretniej Roberto Firmino, który uderzył zza naturalnej osłony w postaci obrońcy City. Świetnie obronił ten strzał jednak Bravo.

36'

Akcja w drugą stronę, z dystansu uderzył Roberto Firmino, ale wysoko nad poprzeczką.

35'

Akcja Raheema Sterlinga, Anglik wrzucił, ale wywalczył tylko rzut rożny. Z kornera wrzucał De Bruyne, lecz Alisson wyłapał jego centrę.

34'

Po wrzutce z rzutu rożnego Robertsona główkował Dejan Lovren, ale mocno niecelnie.

33'

Skontrował Liverpool, wrzucił piłkę w pole karne City Jordan Henderson, ale dobrze poradzili sobie z tym dośrodkowaniem obrońcy City. Korner dla "The Reds".

32'

Wrzucał znowu Angelino, ale Sterling minął się z piłką.

30'

Rzut rożny wybity, ale tak, że City próbowało jeszcze szybko przeprowadzić akcję. Za szybko - John Stones na spalonym.

29'

Ale "Obywatele" nagle przyspieszyli! W polu karnym znalazł się Angelino, który uderzył na bramkę, jego strzał został zblokowany, ale tak, że piłka odbiła się od słupka bramki Allisona. Cóż to była za okazja!

28'

Po tych sytuacjach City stara się zwolnić grę i zacząć kontrolować tempo meczu.

27'

Po salwie ataków City przyszła kolej na salwę akcji Liverpoolu. Ani Salah, ani Mane nie zdołali jednak oddać strzału na bramkę Claudio Bravo.

25'

Zintensyfikował swoje ataki Manchester City, co przyniosło wreszcie skutek w postaci świetnej sytuacji Sergio Aguero. Argentyńczyk uderzył świetnie, ale jeszcze lepiej obronił jego strzał Alisson.

24'

Wrzutka De Bruyne z kornera wybita.

23'

I kolejny faul Fabinho i rzut wolny dla City. De Bruyne świetnie zagrał do Raheema Sterlinga, ale Anglik wrzucił następnie piłkę tak, że obrońcy Liverpoolu z łatwością wybili ją na rzut rożny.

22'

Ponownie atakuje Liverpool, przed szansą stanął Geroginio Wijnaldum, ale Holender zablokowany przez Fernandinho. Rzut rożny dla "The Reds" niewykorzystany.

19'

Tym razem szansa dla Liverpoolu, głową uderzał Salah, ale znalazł się na spalonym.

16'

Liverpool obrał taktykę przerywania ataków City faulami. Wrzucał tym razem Bernardo z rzutu wolnego, ale łatwo radzą sobie z tym zagraniem obrońcy "The Reds".

13'

I mamy już 2:0 dla Liverpoolu! Andrew Robertson popisał się fenomenalnym dośrodkowaniem, które na gola zamienił Mohamed Salah! Liverpool 2:0 Manchester City.

12'

Kolejny faul i kolejny rzut wolny dla City. Uderzył De Bruyne, ale Belg mocno przestrzelił.

9'

Manchester City miał dobrą okazję, by szybko odpowiedzieć liverpoolczykom z rzutu wolnego, ale Raheem Sterling nie trafił w bramkę Alissona. Było tak blisko!

7'

Prześledził sytuację jeszcze VAR, ale zdaniem sędziego ręka Trenta Alexandra-Arnolda była przypadkowa. Gol uznany, Liverpool prowadzi!

6'

I po kontrze pada bramka dla Liverpoolu! Fatalnie wybił z pola karnego City piłkę Ilkay Gundogan, przechwycił ją Fabinho, który huknął na bramkę Bravo nie do obrony. Liverpool 1:0 City!

5'

Zaatakował Manchester City, przed szansą stanął Bernardo Silva, ale Portugalczyk stracił piłkę w polu karnym Liverpoolu. Piłkarze "The Citizens" zaczęli reklamować rękę w polu karnym, ale z kontrą już ruszają "The Reds".

5'

Korner niewykorzystany, radzą sobie z nim obrońcy Liverpoolu.

4'

Andrew Robertson fauluje Bernardo Silvę. Do rzutu wolnego z prawej strony boiska podszedł Kevin De Bruyne, ale Belg wywalczył tylko kolejny rzut rożny.

3'

I znowu w natarciu City, ale Raheem Sterling sfaulował w ataku.

2'

Agresywnie zaczął Manchester City, "Obywatele" mają już pierwszy rzut rożny, po którym uderzenia spróbował Kyle Walker. Zablokowany.

1'

Rozpoczynamy mecz! Przy piłce City.

17:29

Zespoły już na boisku. Przed nami hymn Liverpoolu - You Will Never Walk Alone!

17:28

Największymi nieobecnymi w składzie Liverpoolu są Joel Matip i Xherdan Shaqiri. W zespole City - Ederson, Aymeric Laporte, Leroy Sane oraz Oleksandr Zinchenko.

17:20

Jako drudzy goście - Manchester City:

17:19

Na początek składy obu drużyn. Jako pierwsi gospodarze - Liverpool:

17:12

Dobry wieczór! Rozpoczynamy relację meczu Liverpool FC - Manchester City w 12. kolejce Premier League. Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego przeżywania emocji tego hitowego spotkania!