Przegrali z Legią, zmiażdżyli Man. Utd. Kapitalny mecz Leicester City

16.10.2021 17:56
Leicester - Manchester United

Leicester City po znakomitym widowisku na King Power Stadium pokonało Manchester United 4:2 w meczu 8. kolejki Premier League. Decydujący gol, na 3:2, padł kilkadziesiąt sekund po wyrównującym trafieniu Marcusa Rashforda. Przed przerwą reprezentacyjną "Lisy" przegrały w Lidze Europy z Legią Warszawa.

Leicester City w tym sezonie wygrało tylko dwa spotkania w Premier League i ani jednego w Lidze Europy. Przed przerwą reprezentacyjną drużyna Brendana Rodgersa uległa przy Łazienkowskiej Legii Warszawa 0:1. Wygląda jednak na to, że "Lisy", mimo nieobecności kilku kluczowych zawodników, bardzo dobrze przepracowały ostatnie dwa tygodnie i potwierdziły, że mają patent na Manchester United.

"Czerwone Diabły" w poprzednim sezonie dwa razy uległy - w lidze i Pucharze Anglii - a raz zremisowały z tą ekipą. W sobotę prowadziły, jednak tylko przez 12 minut. Leicester było lepsze i zasłużenie wygrało aż 4:2.

Premier League: Leicester City - Man. Utd [WYNIK]

Strzelanie rozpoczął w 19. minucie Mason Greenwood, który popisał się cudownym uderzeniem "w okienko" z ok. 25 metrów. Jeszcze w pierwszej połowie nie mniej pięknym trafieniem swój występ uświetnił Youri Tielemans.

Po przerwie na wysokości zadania stawali bramkarze - David de Gea i Kasper Schmeichel, ale obaj musieli jeszcze wyciągać piłkę z siatki. W odstępie pomiędzy 78. a 83. minutą padły aż trzy bramki, a ostatnia z nich okazała się kluczowa.

Na 2:1 gola zdobył Caglar Soyuncu, a chwilę później znów na tablicy wyników widniał remis, tym razem 2:2, za sprawą powracającego po kontuzji Marcusa Rashforda. Za moment przyjezdni wykazali się juniorskim gapiostwem, bowiem zaraz po wznowieniu gry od środka na listę strzelców wpisał się Jamie Vardy. Rezultat w doliczonym czasie ustalił Patson Daka.

Leicester City - Manchester United 4:2

Bramki: Mason Greenwood (19.), Marcus Rashford (82.) - Youri Tielemans (31.), Caglar Soyuncu (78.), Jamie Vardy (83.), Patson Daka (90.+1)