Leicester City zdobywcą Pucharu Anglii. Historyczny sukces Lisów

15.05.2021 20:24
Leicester City

Leicester City po raz pierwszy w historii zdobył Puchar Anglii. W finale Lisy pokonały Chelsea 1:0. Mecz na stadionie Wembley obejrzało ponad 20 tysięcy kibiców.

Leicester wygrało po trafieniu Youriego Tielemansa w 63. minucie - Belg popisał się efektownym strzałem z dystansu prosto w "okienko" - ale było też dużą zasługąaKaspera Schmeichela, który w końcówce obronił potężne uderzenie Masona Mounta z kilkunastu metrów.

W 89. minucie Chelsea już cieszyła się z gola wyrównującego, jednak po analizie VAR bramki nie uznano z powodu pozycji spalonej. Wywołało to na trybunach euforię nie mniejszą od tej, która towarzyszyła trafieniu Tielemansa.

Leicester zwycięzcą Pucharu Anglii

Kibice na Wembley zostali wpuszczeni pod warunkiem przedłożenia negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Zaznaczyli swoją obecność jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Z niektórych sektorów wydobyły się gwizdy i buczenie w momencie, gdy piłkarze obu drużyn uklękli na murawie w geście solidarności z ruchem "Black Lives Matter", zwalczającym dyskryminację i przemoc wobec ciemnoskórych.

Puchar Anglii to najstarsze piłkarskie rozgrywki na świecie. Zakończona w sobotę edycja była 140. w historii.