Premier League: Druga porażka Leeds, Wolves ograli beniaminka

19.10.2020 23:07
Leeds - Wolverhampton

Leeds United przegrało na Elland Road z Wolverhampton Wanderers 0:1 w meczu kończącym 5. kolejce Premier League. Pełne spotkanie w barwach beniaminka rozegrał reprezentant Polski Mateusz Klich.

Leeds, które powróciło do angielskiej elity po 16 latach tułaczki po niższych ligach, bardzo dobrze rozpoczęło sezon 2020/2021. Po czterech kolejkach miało siedem punktów, potrafiło zremisować z Manchesterem City, a jedynej porażki doznało na inaugurację z mistrzem Anglii Liverpoolem 3:4. "Wilki" miały na koncie dwie porażki i dwa zwycięstwa.

W drużynie gospodarzy już tradycyjnie w podstawowym składzie znalazł się Mateusz Klich, a także m.in. najdroższy nabytek w historii klubu Rodrigo Moreno. Nuno Espirito Santo na ławce posadził m.in. świeżo upieczonego reprezentanta Hiszpanii Adamę Traore.

Premier League: Leeds - Wolverhampton [WYNIK]

Pierwsza połowa należała do podopiecznych Marcelo Bielsy, ale nie potrafili udokumentować swojej przewagi. Patrick Bamford wpakował wprawdzie piłkę do siatki, jednak znajdował się na pozycji spalonej.

W 52. minucie wydawało się, że będzie 1:0 dla przyjezdnych, ale i tym razem gol Saissa nie został uznany - asystujący w tej sytuacji Daniel Podence również dał się złapać w pułapkę ofsajdową. Co nie udało się Marokańczykowi, powiodło się Meksykaninowi. W 70. minucie Raul Jimenez zdecydował się na strzał z dystansu, a futbolówka odbiła się Calvina Phillipsa i wpadła do bramki. Bez rykoszetu z pewnością ten gol by nie padł.

Leeds do końca próbowało wyrównać, ale brakowało skuteczności. W rezultacie beniaminek poniósł drugą porażkę w tym sezonie, a Wolverhampton przesunęło się z pozycji 15. aż na 6.

Leeds United - Wolverhampton Wanderers 0:1

Bramki: Raul Jimenez (70.)