Premier League: Fabiański lepszy od Klicha, West Ham górą w Leeds

25.09.2021 18:09
Leeds United - West Ham United

West Ham United przerwał serię trzech meczów bez zwycięstwa i w 6. kolejce Premier League pokonał na wyjeździe Leeds United 2:1. Pełne spotkanie rozegrali Mateusz Klich (Leeds) oraz Łukasz Fabiański (WHU). Gospodarze wciąż nie zdobyli w tym sezonie kompletu punktów.

• West Ham United pokonał na wyjeździe Leeds United w meczu 6. kolejki Premier League
  • Po 90 minut rozegrali Mateusz Klich i Łukasz Fabiański
  • Decydującego gola zdobył najlepszy strzelec Premier League Michail Antonio

West Ham United, który w tym sezonie rywalizuje w Lidze Europy, oraz Leeds United na początku sezonu prezentują się poniżej oczekiwań i są w dołku. Podopieczni Marcelo Bielsy w pierwszych pięciu kolejkach nie zdobyli kompletu punktów, natomiast gracze Davida Moyesa czekają na zwycięstwo od trzech serii gier. W sobotę złą passę przerwali przyjezdni z Londynu.

Po 90 minut rozegrali reprezentanci Polski Łukasz Fabiański i Mateusz Klich. Ten pierwszy nie miał szans przy golu, a w pozostałych sytuacjach spisywał się bez zarzutu, drugi zaś w 64. minucie zmarnował stuprocentową okazję, która mogła dobić "Młoty". Zamiast tego do siatki trafiali goście i wrócą do stolicy z trzema "oczkami".

Premier League: Leeds United - West Ham United [WYNIK]

Lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy za sprawą asysty Mateusza Klicha i gola Rafinhi objęli prowadzenie. Po przerwie znakomitej okazji nie wykorzystał pomocnik reprezentacji Polski, co dodało skrzydeł londyńczykom. W 67. minucie piłkę do własnej siatki skierował Junior Firpo, a decydujący cios w jednej z ostatnich akcji zadał aktualnie najlepszy strzelec Premier League Michail Antonio.

Leeds po tej kolejce może znaleźć się w strefie spadkowej.

Leeds United - West Ham United 1:2

Bramki: Rafinha (19.) - Junior Firpo (67. - samobój), Michail Antonio (90.)