Premier League: Leeds podzieliło się punktami z Liverpoolem

19.04.2021 23:01
Leeds United - Liverpool FC

Leeds United zremisowało na Elland Road z jednym z założycieli Superligi Liverpoolem 1:1 w meczu 32. kolejki Premier League. Mateusz Klich pojawił się na murawie w 79. minucie, przy stanie 0:1, ale nie miał udziału przy golu.

• Leeds United zremisowało z Liverpoolem 1:1 w meczu 32. kolejki Premier League
  • Przed spotkaniem gospodarze skrytykowali plany powołania Superligi
  • Mateusz Klich wszedł na boisko w końcówce meczu

Leeds United niezbyt przyjemnie powitało mistrza Anglii na swoim stadionie. Piłkarze gospodarzy na rozgrzewkę wyszli w specjalnie przygotowanych koszulkach, na których wypisano hasło jednoznacznie odnoszące się do powołania Superligi. Liverpool, wraz z pięcioma innymi angielskimi drużynami - Manchesterem United, Manchesterem City, Arsenalem, Chelsea i Tottenhamem Hotspur, a także z Juventusem, Milanem, Interem, Barceloną, Realem Madryt i Atletico Madryt - jest współzałożycielem tych zamkniętych rozgrywek. "Pawie", ale też inne mniej bogate zespoły, protestują przeciwko tym planom. Takie same T-shirty trafiły do szatni gości.

Wygrywając na Elland Road Liverpool mógł wskoczyć do TOP 4 ligi angielskiej, ale tego celu nie udało się zrealizować. Zwycięstwo wymknęło się w końcówce spotkania.

Premier League: Leeds United - Liverpool [WYNIK]

Przyjezdni objęli prowadzenie w 31. minucie za sprawą Sadio Mane. Po przerwie lepsi byli podopieczni Marcelo Bielsy, ale tylko jedną z okazji zamienili na gola. W 87. minucie po centrze z rzutu rożnego Jacka Harrisona skutecznie główkował Diego Llorente, który zanotował premierowe trafienie w Premier League.

Mateusz Klich rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Na plac gry wszedł w 79. minucie, jednak niczym się nie wyróżniał. Nie miał też udziału przy golu.

Po 32. kolejkach Liverpool zajmuje 6. miejsce, Leeds jest 10.

Leeds United - Liverpool 1:1

Bramki: Diego Llorente (87.) - Sadio Mane (31.)