Zamknij

Piłkarz West Hamu przyznał się do znęcania się nad zwierzętami

24.05.2022 14:30

Kurt Zouma przed sądem w Londynie przyznał się do znęcania się nad swoimi kotami. Dowodem w sprawie było szokujące nagranie, które pojawiło się w sieci w lutym bieżącego roku.

Kurt Zouma przyznał się do znęcania się nad zwierzętami
fot. AP/Associated Press/East News

Kurt Zouma, klubowy kolega Łukasza Fabiańskiego z West Hamu United, oraz jego młodszy brat Yoan popadli w tarapaty na własne życzenie. W lutym 2022 roku do sieci trafiło nagranie z ich apartamentu. Na krótkim kilkudziesięciosekundowym filmiku widać, jak 27-latek kopie, bije po pyszczku i rzuca butami w swoje koty. W chwili uderzenia jedno ze zwierząt znajdowało się na kolanach dziecka. Wyraźnie również słuchać słowa "przysięgam, że je zabiję".

Brytyjskie tabloidy informowały później, że zawodnik zdenerwował się na koty, gdyż te zbiły wazon i zerwały oświetlenie z szafki kuchennej. Zouma przeprosił za swoje skandaliczne zachowanie w mediach społecznościowych. "Chcę przeprosić za moje czyny. Nie ma usprawiedliwienia dla mojego zachowania, szczerze tego żałuję. Chcę też powiedzieć, że przepraszam każdego, kto poczuł się zdenerwowany tym nagraniem. Zapewniam wszystkich, że nasze dwa koty są obecnie całkowicie zdrowe. Są kochane i cenione przez całą naszą rodzinę, a to zachowanie było odosobnionym incydentem, który nigdy więcej się nie powtórzy" - napisał w oświadczeniu. To nie uchroniło go przed sądem.

Kurt Zouma odpowie za znęcanie się nad kotami

Kurt Zouma w poniedziałek w londyńskim sądzie przyznał się do dwóch stawianych mu zarzutów dotyczących spowodowania niepotrzebnego cierpienia zwierzęcia. Grozi mu do czterech lat pozbawienia wolności. Yoan z kolei odpowie za pomoc i podżeganie do przestępstwa. Kolejną rozprawę zaplanowano na 1 czerwca i najpewniej wtedy obaj usłyszą wyroki.

Reprezentant Francji poniósł już pewne konsekwencje związane z tym incydentem. Zouma musiał zapłacić karę finansową i stracił kontrakt z firmą Adidas. Ponadto organizacje zajmujące się prawami zwierząt odebrały mu koty.

RadioZET.pl/Sky Sports/Onet