Świetne wieści z Anglii. Krystian Bielik wrócił do gry po roku przerwy

21.01.2022 21:45
Krystian Bielik wrócił na boisko po roku przerwy. Świetne wieści z Anglii

Krystian Bielik wrócił do gry po roku przerwy. Pomocnik Derby County wystąpił w meczu drużyny U-23, w którym jego zespół mierzył się z Arsenalem.

Krystian Bielik po długiej wrócił do gry w rozgrywanym w piątek w spotkaniu Derby County U23 – Arsenal U23. Polak zerwał więzadła w prawym kolanie w rozgrywanym 30 stycznia meczu z Bristol City. Uraz nogi wyłączył z gry na rok.

Bielik grał od początku spotkania, a po pierwszej połowie zmienił go Courtney Clarke. Zespół Polaka wygrywał z Arsenalem 1:0, a po zejściu z Polaka stracił gola na 1:1 (63').

Wayne Rooney: Bielik będzie powoli wprowadzany do zespołu

Wayne Rooney, trener  Derby County w grudniu poinformował, że Krystian wraca do siebie po kontuzji i już niebawem zobaczymy go na boisku. - W pobliżu świąt Bożego Narodzenia Krystian weźmie udział w treningach i od tego czasu będziemy włączali go do pracy w rytmie drużyny. Będzie uczestniczył w pełnych treningach, aby poprawić swoją wytrzymałość, wtedy też sprawdzimy, ile mu brakuje do pełnego powrotu – mówił wówczas Wayne Rooney.

Rooney prowadził Bielika w 12 meczach. Derby pod wodzą Anglika wygrało 6 z tych spotkań, 3 zremisowało i 3 przegrało.