Zamknij

Królowa Elżbieta II nie żyje. Premier League zostanie zawieszona?

08.09.2022 20:16

Królowa Elżbieta II nie żyje - potwierdziła w czwartek wieczorem rodzina królewska. Co to oznacza dla świata sportu w Wielkiej Brytanii? Czy mecze Premier League zostaną zawieszone?

Królowa Elżbieta II nie żyje. Premier League zostanie zawieszona?
fot. PAP/EPA

W przypadku śmierci królowej w Wielkiej Brytanii wprowadzana jest Operacja London Bridge. Zgodnie z planem wszystkie wydarzenia sportowe mogą zostać zawieszone na dziesięć dni.

Czy mecze Premier League zostaną zawieszone?

Jak informuje jednak portal football.london, niejasne jest, co stanie się z meczami Premier League. Te bowiem podlegają pod Departament Kultury, Mediów i Sportu. To właśnie ten organ ma podjąć ostateczną decyzję co do spotkań z udziałem Arsenalu, Chelsea czy Manchesteru United.

Przełożenie meczów Premier League może być bardzo skomplikowane, bowiem kalendarz piłkarski i tak jest przepełniony. Na dodatek na przełomie listopada i grudnia sezon zostanie przerwany, gdyż w Katarze odbywać się będą mistrzostwa świata.

Decyzje ogłoszona zostanie zapewne w najbliższym czasie. Pierwsze mecze 7. kolejki ligowej w Anglii zaplanowano na sobotę. O godz. 13.30 Fulham ma zagrać z Chelsea.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

RadioZET.pl