Zamknij

Koronawirus. Poważne zagrożenie w Arsenalu. Piłkarze wysłani na kwarantannę

11.03.2020 09:16
Arsenal
fot. PAP/EPA

Nie odbędzie się zaplanowany na środowy wieczór (11 marca) zaległy mecz ligi angielskiej Manchester City - Arsenal. Spotkanie zostało przełożone z powodu potencjalne zagrożenia koronawirusem w londyńskiej drużynie. Kilku piłkarzy Arsenalu musi przejść kwarantannę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Okazało się, że niektórzy z zawodników "Kanonierów" mieli kontakt - przy okazji rozegranego 27 lutego meczu Ligi Europy z Olympiakosem Pireus - z właścicielem tego klubu Evangelosem Marinakisem.  Grek poinformował we wtorek, że stwierdzono u niego koronawirusa, ale jest pod opieką lekarzy i czuje się dobrze.

Piłkarze Arsenalu zarażeni koronawirusem?

Jak poinformował londyński klub, kilku piłkarzy Arsenalu (plus inne osoby z tego zespołu) po spotkaniu rozmawiało z Marinakisem. Dlatego teraz muszą przejść kwarantannę. Obecnie przebywają w domach. - Ściśle przestrzegamy rządowych wytycznych zalecających izolację w takich sytuacjach - podano w oświadczeniu.

Nie ujawniono nazwisk zawodników Arsenalu; ten klub jest finalistą poprzedniej edycji Ligi Europy.

Na razie nie jest znany nowy termin spotkania Manchesteru City z Arsenalem.

Na całym świecie ponad 116 tysięcy osób zostało zarażonych koronawirusem, zaś zmarło ponad 4 tys. W Polsce chorych jest 25 osób.

RadioZET.pl/PAP/AN