Zamknij

Fabiański może wrócić na boisko wcześniej niż przypuszczano

21.11.2019 11:34
Łukasz Fabiański
fot. Rex Features/East News

Łukasz Fabiański może wrócić do gry wcześniej niż przypuszczano. Bramkarz reprezentacji Polski w przyszłym tygodniu rozpocznie już treningi na boisku West Hamu United.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Łukasz Fabiański doznał kontuzji 28 września podczas ligowego spotkania przeciwko Bournemouth. Bramkarz reprezentacji Polski musiał opuścić boisko już po 34 minutach gry, a niebawem okazało się, że 34-latka czekać będzie operacja stawu biodrowego i, jak oszacowali początkowo lekarze, około trzymiesięczna pauza.

Łukasz Fabiański wróci do gry już w grudniu?

W krótkim wywiadzie dla portalu sportowefakty.wp.pl golkiper przyznał jednak, że nie wyklucza powrotu do gry jeszcze przed zakończeniem bieżącego roku kalendarzowego.

- Rehabilitacja przebiega bardzo dobrze. Wszystko goi się tak, jak powinno. Póki co trenuję na siłowni, gdzie mam ćwiczenia koordynacyjne, ale plan jest taki, żeby pod koniec tego tygodnia wyjść poćwiczyć już na boisku. Myślę, że mój powrót na boisko w tym roku jest możliwy. Nawet okres świąteczno-noworoczny jest w zasięgu, jeśli rehabilitacja przebiegnie pomyślnie - przyznał Polak.

Łukasz Fabiański rozegrał w tym sezonie siedem spotkań w angielskiej Premier League, z czego w trzech zachował czyste konto. Łącznie puścił osiem bramek.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl