Zamknij

Kamil Grosicki skomentował swoją sytuację w WBA: "Nigdy nie pękam"

26.02.2021 09:48

Kamil Grosicki nie zdecydował się na transfer w zimowym oknie transferowym i pozostał w West Bromwich Albion. W swoim klubie nie mieści się nawet na ławce rezerwowych, przez co może stracić Euro 2021. Polak w mediach społecznościowych odniósł się do swojej sytuacji.

Kamil Grosicki skomentował swoją sytuację w WBA
fot. Matthew Childs/Press Association/East News
  • Kamil Grosicki przynajmniej do czerwca pozostanie piłkarzem West Bromwich Albion
  • Reprezentant Polski nie mieści się w składzie WBA, a mimo to nie zdecydował się na transfer w zimowym okienku
  • W mediach społecznościowych "Grosik" odniósł się do swojej sytuacji w klubie

Kamil Grosicki był ważną postacią West Browmich Albion w Championship, ale po awansie do Premier League i dokonanych przez klub wzmocnieniach stracił miejsce w składzie, ba, rzadko siada także na ławce rezerwowych. Jego sytuacji nie poprawiła zmiana menedżera - Sam Allardyce nie stawia na niego tak samo jak wcześniej Slaven Bilić.

W zimowym oknie transferowym mówiło się dość głośno, że "Grosik" może wrócić do ekstraklasy. Padały nawet konkretne nazwy klubów: Legia Warszawa, Pogoń Szczecin i Jagiellonia Białystok. Wszystkie po kolei dementowały medialne doniesienia i ostatecznie do niczego w tym temacie nie doszło.

Grosicki o swojej sytuacji w WBA

W rezultacie skrzydłowy reprezentacji Polski został w West Bromwich Albion. Jak zapewnił w zamieszczonym komunikacie, nie zamierza składać broni.

"Za mną jedna z najważniejszych decyzji w karierze. Zostaję w WBA i walczę o pierwszy skład oraz grę w Premier League i grę w Reprezentacji Polski. Sytuacja nie jest łatwa, ale ja nigdy nie pękam i nigdy się nie poddaje" - napisał w mediach społecznościowych.

Jeśli sytuacja Kamila Grosickiego się nie zmieni, może stracić Euro 2021. Nowy selekcjoner biało-czerwonych Paulo Sousa nie będzie raczej patrzył na zasługi, a jedynie na aktualną formę i postawę w drużynie klubowej. Bez gry szanse na wyjazd na turniej maleją niemal do zera.

W sobotę o godz. 16 West Bromwich Albion zmierzy się na własnym boisku z Brighton & Hove Albion. W najlepszym przypadku na boisku możemy zobaczyć trzech reprezentantów Polski - oprócz Grosickiego także Jakuba Modera i Michała Karbownika.

loader

RadioZET.pl/Instagram