Zamknij

Dziennikarz rozwścieczył Jurgena Kloppa. Poszło o koronawirusa [WIDEO]

04.03.2020 17:13
Jurgen Klopp wściekły po pytaniu o koronawirusa
fot. PAP/EPA

Cierpliwość Jurgena Kloppa, sprawdził jeden z dziennikarzy. Podczas konferencji prasowej, trener Liverpoolu usłyszał pytanie na temat koronawirusa. Szkoleniowiec The Reds powiedział wprost, co myśli na ten temat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W ostatnim czasie Jurgen Klopp nie ma łatwo. Prowadzony przez niego Liverpool najpierw uległ Watford w Premier League 3:0, a później odpadł z Pucharu Anglii w meczu z Chelsea (0:2). Żeby tego było mało, jeden z dziennikarzy postanowił zapytać niemieckiego szkoleniowca o to, czy obawia się koronawirusa, który mógłby  zarazić jego piłkarzy. 52-latek mocno zareagował na to pytanie i powiedział wprost, że nie jest właściwą osobą, aby mówić o wirusie.

- Wiesz, czego nie lubię w życiu? Tego, jak o bardzo poważne sprawy pyta się trenera piłkarskiego. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego mnie o to pytasz, jak jesteśmy w takim samym położeniu. Nie jest istotne, co o tym sądzą znani ludzie. O takich rzeczach musisz rozmawiać z odpowiednimi ludźmi, którzy się na tym znają. Nie ludźmi, którzy nie mają na ten temat wiedzy tak, jak ja. Ja jestem trenerem, nie rozumiem polityki, koronawirusa, więc dlaczego mnie o to pytasz? – powiedział Klopp.

Koronawirus w Polsce i na świecie

Podejrzewa się, że epidemia koronawirusa, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, rozpoczęła się pod koniec 2019 roku na targu w mieście Wuhan, gdzie sprzedawano m.in. dzikie zwierzęta. Koronawirus rozprzestrzenił się na ponad 60 krajów.

 W Polsce jak dotąd potwierdzono tylko jeden przypadek zakażenia koronawirusem. Jeśli chodzi o epidemię koronawirusa na świecie, w środę po południu mowa już łącznie o 93 455 przypadkach zakażenia i 3 198 zgonach. Wyleczyć udało się 50 743 osób. To dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ze środy z godz. 11.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl