Zamknij

Jose Mourinho zabrał głos po zwolnieniu z Tottenhamu. Co dalej z jego karierą?

20.04.2021 10:13
Jose Mourinho
fot. PAP/EPA

Jose Mourinho został w poniedziałek zwolniony z funkcji menedżera Tottenhamu Hotspur. Złapany przez dziennikarzy "Sky Sports News" podczas wyprowadzki z siedziby londyńskiego klubu powiedział, że "nie czuje potrzeby zrobienia sobie przerwy, bo zawsze jest w piłce nożnej".

  • Jose Mourinho został zwolniony z Tottenhamu Hotspur w poniedziałek około południa
  • Chociaż wielu ekspertów twierdzi, że jest to koniec kariery Portugalczyka w wielkim futbolu, sam menedżer jest innego zdania
  • - Nie czuję potrzeby zrobienia sobie przerwy. Zawsze jestem w piłce nożnej - wyznał 58-letni trener

Jose Mourinho został w poniedziałek zwolniony z Tottenhamu Hotspur. Portugalczyk stracił pracę na ławce trenerskiej "Kogutów" po serii trzech meczów bez zwycięstwa i stosunkowo wczesnym odpadnięciu z Ligi Europy. W Premier League jego zespół również nie brylował i ostatecznie 58-latek rozstał się ze "Spurs", pozostawiając ich na siódmym miejscu, a więc lokacie oznaczającej na tę chwilę brak gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Popularny "The Special One" już spakował swoje rzeczy i wyprowadził się z siedziby londyńskiego klubu. Niedługo potem dziennikarze "Sky Sports News" złapali go pod jego domem, a jednemu z nich udało się nawet przeprowadzić krótką rozmowę. "Mou" nie wyglądał na załamanego.

Jose Mourinho zabrał głos po zwolnieniu. "Nie potrzebuję czasu na przerwę"

- Znasz mnie, nic ci nie powiem - próbował uciąć z uśmiechem na ustach były trener m.in. Realu Madryt.

Dziennikarz naciskał jednak dalej, pytając, czy Mourinho będzie potrzebował teraz jakiejś przerwy na "naładowanie baterii". Sporo ekspertów twierdzi bowiem, że porażka Portugalczyka w Tottenhamie jest początkiem końca jego wielkiej kariery w futbolu. Inaczej myśli jednak sam zainteresowany, który wydaje się być spokojny o swój los.

- Nie czuję potrzeby zrobienia sobie przerwy. Nie będzie ładowania baterii. Zawsze jestem w piłce nożnej - powiedział.

Te słowa, choć nie wprost, zwiastują, że możemy spodziewać się dość szybkiego powrotu Jose Mourinho na ławkę trenerską. Być może już w przyszłym sezonie znajdzie się klub, który zechce powierzyć swoją drużynę "The Special One"?

RadioZET.pl/Sky Sports News