Premier League. Mourinho postawił sprawę jasno: "Potrzebujemy napastnika"

18.01.2020 15:43
Jose Mourinho
fot. PAP/EPA

Jose Mourinho wypowiedział się na temat ostatnich plotek odnośnie chęci sprowadzenia przez jego klub, Tottenham Hotspur, nowego napastnika, w tym m.in. Krzysztofa Piątka. Portugalski menedżer postawił sprawę jasno: - Potrzebujemy napastnika. Jeśli okaże się to możliwe, sprowadzimy go - przyznał na konferencji prasowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jose Mourinho nie ukrywa, że chciałby sprowadzić do Tottenhamu Hotspur nowego napastnika, jednak wciąż nie zdradza, kim interesuje się najbardziej.

Jose Mourinho o Krzysztofie Piątku: "Potrzebujemy napastnika"

- Chcemy kogoś ściągnąć, ale nie jest to takie łatwe. Prawdą jest jednak, że próbujemy dodać nowych zawodników do naszego składu - wyznał Portugalczyk na konferencji prasowej.

- Pozytywem jest fakt, że mamy naprawdę świetnych ofensywnych piłkarzy: Sona, Mourę, Lamelę, Lo Celso i Dele Alliego. Oni są bardzo dobrzy, ale brakuje nam typowego środkowego napastnika - dodał 56-latek.

Z Tottenhamem Hotspur łączonych było do tej pory dwóch napastników: reprezentant Polski Krzysztof Piątek z AC Milan oraz Ze Luis z FC Porto, który miałby dołączyć do "Kogutów" na zasadzie wypożyczenia.

Warto dodać, że informacje odnośnie przyszłości samego Piątka w Milanie są bardzo niespójne. Jedne źródła mówią, że po przyjściu Zlatana Ibrahimovicia nie ma już czego na San Siro szukać, inne zaś, że ma podjąć walkę o miejsce w składzie z Rafaelem Leao.

Jeśli polski snajper miałby odejść z Mediolanu, kupiec musiałby zapłacić za niego co najmniej 30 milionów euro. Dotychczasowe plotki mówiły jednak o tym, iż Tottenham nie chce kupować, lecz jedynie wypożyczyć nowego napastnika. Prócz "Spurs", Piątkiem mają interesować się także Sevilla, Aston Villa oraz Bayer Leverkusen.

Dodajmy, że Tottenham rozpoczął szukanie nowego atakującego, po tym jak dotkliwej kontuzji uda doznał Harry Kane. Anglik ma nie być dostępny dla klubu co najmniej do kwietnia.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Tottenham Hotspur