Zamknij

Jest klauzula w kontrakcie Haalanda z City. Odejdzie już za dwa lata?!

12.05.2022 19:25
Erling Haaland
fot. PAP/EPA

Erling Haaland tego lata zmieni Borussię Dortmund na Manchester City, co oba kluby potwierdziły w oficjalnych komunikatach. W kontrakcie Norwega ma jednak być zapisana klauzula, pozwalająca mu opuścić klub w 2024 roku za 150 milionów euro.

Informacje o klauzuli w kontrakcie Norwega jako pierwsze podawały hiszpańskie media. To właśnie jej obecność, wymagana przez otoczenie piłkarza, miała zniechęcić do całej operacji Real Madryt. Jak poinformował jednak "Bild", klauzula nie zraziła Manchesteru City i Anglicy zgodzili się, by zawrzeć w umowie zapis, pozwalający Haalandowi odejść za dwa lata za kwotę w wysokości 150 milionów euro.

Kolejna klauzula w kontrakcie Erlinga Haalanda

Napastnik identyczny zapis zagwarantował sobie w 2020 roku, podpisując kontrakt z Borussią Dortmund. Wtedy w umowie zawarto klauzulę, która pozwoli mu odejść z klubu w 2022 roku za około 75 milionów euro.

Norweg jest jednym z najbardziej wartościowych piłkarzy świata. Portal transfermarkt wycenia go w tym momencie na 150 milionów euro. Z Manchesterem City związał się do 2027 roku. Jak przekazał Fabrizio Romano, w barwach Obywateli zarabiać ma aż 375 tysięcy funtów tygodniowo.

RadioZET.pl