Jakub Moder bliski gola z Manchesterem United, wygrana Czerwonych Diabłów

04.04.2021 22:52
Jakub Moder

Jakub Moder był bliski zdobycia bramki przeciwko Manchesterowi United. W meczu 30. kolejki Premier League Czerwone Diabły pokonały na własnym stadionie Brighton 2:1.

Jakub Moder drugi raz z rzędu znalazł się w wyjściowym składzie Brighton. 21-latek zagrał w roli lewoskrzydłowego i zanotował dobre spotkanie, grając niezwykle pewnie i swobodnie. W pierwszej połowie reprezentant Polski był bliski zdobycia gola po zamieszaniu w polu karnym Manchesteru, ale piłka minęła bramkę rywali.

W pierwszej części gry, mimo prowadzenia gry przez zespół Ole Gunnara Solskjaera, to Brighton pierwszy trafił do siatki. Bramkę już w 13. minucie zdobył Danny Welbeck po dośrodkowaniu Neala Maupay’a.

Jakub Moder bliski gola na Old Trafford, porażka Brighton

Po zmianie stron gra Brighton była już słabsza, podobnie jak samego Modera. Do remisu doprowadził Marcus Rashford, który wykorzystał podanie od Bruno Fernandesa i pokonał Roberto Sancheza. Pod koniec regulaminowego czasu Czerwone Diabły wyszły na prowadzenie. W 83. minucie Greenwood główką skierował piłkę do siatki, a asystę przy tym golu zaliczył Paul Pogba.

Mecz z ławki rezerwowych oglądał Michał Karbownik, który po raz czwarty znalazł się w kadrze meczowej.

Manchester United - Brighton and Hove Albion 2:1 (0:1)

Bramki: Rashford 62, Greenwood 83 - Welbeck 13