Zamknij

Reprezentant Anglii kończy karierę w wieku 30 lat. "To była piękna podróż"

08.07.2022 14:13

Jack Wilshere, były reprezentant Anglii i zawodnik Arsenalu, West Hamu oraz Bournemouth ogłosił przejście na emeryturę. Pomocnik ma 30 lat.

Jack Wilshere kończy karierę w wieku 30 lat. "To była piękna podróż"
fot. EMPICS Sport/EAST NEWS

Jack Wilshere, uważany za złote dziecko angielskiego futbolu, od kilkunastu lat borykał się z poważnymi kontuzjami, które uniemożliwiały mu rozwinięcie ogromnego potencjału. Pomocnik zaczynał karierę w Arsenalu, w którym zadebiutował jako senior w 2008 roku. Za najlepszy w jego wykonaniu uważa się sezon 2010/11, w którym był podstawowym zawodnikiem Kanonierów (35 meczów w Premier League), regularnie grał w Lidze Mistrzów ( 7 spotkań) i dwukrotnie wystąpił w meczach reprezentacji Anglii.

Z Arsenalu odszedł jako wolny zawodnik w 2018 roku. Trafił wówczas do West Hamu, z którego także oddano go za darmo. Później Anglik grał jeszcze w Bournemouth oraz duńskim AGF Aarhus.

- To była nieprawdopodobna podróż. Przeżyłem wiele pięknych chwil. Oczywiście, było ciężko, że w ostatnich latach kariera wymykała mi się z rąk bez mojego udziału, podczas gdy mogłem jeszcze dać wiele z siebie. Zawsze będę kibicem Arsenalu – podkreślił Wilshere w pożegnalnym oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

Po zakończeniu kariery Wilshere ma zostać trenerem drużyny U18 Arsenalu. - Jego współpracownikami będą Adam Birchall i Julian Gray - poinformował David Ornstein z The Athletic. 

RadioZET.pl/PAB