Zamknij

Najpierw apel o zostanie w domach, później stłuczka po imprezie. Kapitan AV ukarany

30.03.2020 23:01
Jack Grealish
fot. Twitter/Screen

Jack Grealish ukarany za złamanie rządowego zakazu opuszczania domu z powodu pandemii koronawirusa. Kapitan Aston Villi uczestniczył w imprezie zaledwie godziny po tym, jak sam namawiał swoich fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych, by Ci nie wychodzili z domów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kapitan Aston Villa Jack Grealish zostanie ukarany dyscyplinarnie przez klub za złamanie zakazu opuszczania domu z powodu pandemii koronawirusa. Piłkarz poniesie karę finansową.

Jack Grealish ukarany. Uczestniczył w imprezie podczas kwarantanny

Pieniądze zostaną przekazane The University Hospitals Charity w Birmingham – poinformował klub na swojej stronie.

Media brytyjskie zamieściły zdjęcie 24-latka  wysiadającego z samochodu na przedmieściach miasta. Fotografia przedstawia stłuczkę aut, ale na razie nie jest jasne, kto był jej sprawcą i czy piłkarz był za kierownicą jednego z samochodów. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie. "The Sun" dociekło jednak, że zanim piłkarz brał udział w ewentualnej stłuczce, wcześniej uczestniczył w imprezie. 

Kilka godzin po publikacji tego artykułu przez brytyjski dziennik, zawodnik przyznał się do złamania rządowego zakazu opuszczenia domu bez istotnego powodu i przeprosił za swoje zachowanie.

- Jestem głęboko zawstydzony tym, co stało się w weekend. Zadzwonił do mnie przyjaciel i ja głupi zgodziłem się na spotkanie. Nie chcę, by ktokolwiek popełnił ten błąd. Przestrzegam wszystkich i wzywam, by pozostali w domu, postępowali zgodnie z zasadami i respektowali nakazy – oświadczył w nagraniu na jednym z portali społecznościowych piłkarz.

Rozgrywki w Anglii zostały zawieszone do 30 kwietnia. W Wielkiej Brytanii odnotowano ponad 19 tysięcy zakażeń koronawirusem i ponad 1200 zgonów.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP