Skandaliczne zachowanie kapitana Arsenalu. Kibice domagają się reakcji trenera [WIDEO]

28.10.2019 10:37
Skandaliczne zachowanie Granita Xhaki
fot. Twitter/screen

Granit Xhaka może stracić opaskę kapitana Arsenalu Londyn. Szwajcarowi, który został wygwizdany i wybuczany przez kibiców, puściły nerwy w trakcie spotkania z Crystal Palace (2:2). Fani domagają się stanowczej reakcji trenera Unaia Emery'ego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Arsenal błyskawicznie objął prowadzenie z Crystal Palace 2:0, ale potem stracił całą przewagę. W 61. minucie, przy stanie 2:2, szkoleniowiec gospodarzy postanowił ściągnąć z boiska Granita Xhakę i wprowadzić w jego miejsce ofensywniej usposobionego Bukayo Sakę. Szwajcar nie był z tego tytułu zadowolony i niechętnie opuszczał murawę. To nie spodobało się kibicom, którzy oczekiwali od kapitana, by nie zabierał czasu swojej drużynie i jak najszybciej udał się za linię boczną.

Xhaka nie pozostał głuchy na buczenie i gwizdy. Zamiast pokornie zejść z boiska, prowokował fanów do jeszcze głośniejszej reakcji. Na tym nie poprzestał. Zaraz za linią ściągnął koszulkę i rzucił w stronę kibiców niecenzuralne słowa.

Emery o zachowaniu Xhaki

Sympatycy "Kanonierów", którzy pamiętają takich kapitanów jak Pat Rice, Tony Adams czy Thierry Henry, domagają się teraz stanowczej reakcji trenera i odebranie Xhace opaski. Emery na razie zareagował tylko dyplomatyczną wypowiedzią.

- To nie moment na takie deklaracje. Chcę najpierw na spokojnie porozmawiać z nim i władzami klubu o całej sytuacji. Musimy zachować spokój. Mogę powiedzieć tylko tyle, że nie miał prawa tak się zachować - ocenił Hiszpan.

To może oznaczać, że na sobotni mecz z Wolverhampton Wanderers (godz. 16) drużynę wyprowadzi ktoś inny.

RadioZET.pl/PAP