Zamknij

Znamy nazwisko nowego trenera Chelsea. Do uzgodnienia zostały ostatnie szczegóły

Paweł Żurek
08.09.2022 12:17

Graham Potter zostanie nowym trenerem Chelsea. „Szkoleniowiec Brighton zaakceptował ofertę The Blues i w najbliższych godzinach podpisze kontrakt z klubem” – poinformował Fabrizio Romano.

Znamy nazwisko nowego trenera Chelsea. Do uzgodnienia zostały ostatnie szczegóły
fot. IMAGO/Shaun Boggust/Imago Sport and News/East News

Graham Potter od momentu zwolnienia Thomasa Tuchela był wymieniany jako główny kandydat do objęcia stanowiska trenera w Chelsea. Od środy władze The Blues negocjowały z Anglikiem, który dość szybko zaakceptował ofertę od klubu. - Chelsea zawrze porozumienie z Brighton w najbliższych godzinach – poinformował Fabrizio Romano.

Potter ma poprowadzić Brighton w meczu z Bournemouth. Przed spotkaniem nie weźmie udziału w konferencji prasowej. Potter pracuje w Brighton od maja 2019 roku. Anglik poprowadził klub w 134 meczach.

Według Fabrizio Romano, właściciel Chelsea Todd Boehly chce także zatrudnić nowego dyrektora sportowego klubu.

Thomas Tuchel zwolniony z Chelsea

Thomas Tuchel pracował w Chelsea od stycznia 2021 roku. Niemiec poprowadził Chelsea w 99 spotkaniach, wygrał z nią Ligę Mistrzów, Klubowe Mistrzostwa Świata i Tarczę Wspólnoty. 

"W imieniu wszystkich w Chelsea chcielibyśmy podziękować Thomasowi i jego sztabowi za ich wysiłek włożony w pracę z drużyną. Thomas będzie miał swoje miejsce w historii Chelsea, wygrywając z zespołem Ligę Mistrzów, Superpuchar UEFA oraz Klubowe Mistrzostwa Świata. Za niedługo minie 100 dni, odkąd klub ma nowych właścicieli. Kontynuują oni ciężką pracę, by wznieść drużynę jeszcze wyżej. Uważają, że to odpowiedni moment, by dokonać tej zmiany" - napisali przedstawiciele klubu w oświadczeniu.

loader

RadioZET.pl/PAB/PAP