Gol Bednarka z Arsenalem. Hat-trick Ronaldo

16.04.2022 17:53

Jan Bednarek zdobył bramkę dla Southampton w sobotnim meczu 33. kolejki Premier League z Arsenalem. Obrońca reprezentacji Polski wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy. Ostatecznie "Święci" pokonali Kanonierów 1:0. Z kolei w meczu Manchesteru United z Norwich bohaterem został Cristiano Ronaldo, który zanotował hat-trick, a Czerwone Diabły wygrały 3:2.

gol Jana Bednarka z Arsenalem

Jan Bednarek wyszedł w podstawowym składzie na mecz z Arsenalem, który wciąż liczy się w walce o czwarte miejsce w tabeli premiowane grą w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Kanonierzy do prowadzącego Tottenhamu tracą trzy punkty.

Chociaż drużyna Mikela Artety dominowała na murawie, gola zdobyła ekipa Southampton. W 44. minucie spotkania "Święci" mieli rzut rożny. Po dośrodkowaniu w pole karne defensorzy Arsenalu oddalili zagrożenie od własnego pola karnego, ale piłka wylądowała pod nogami Mohameda Elyounoussiego, który dograł do Bednarka.

Gol Bednarka w meczu z Arsenalem [WIDEO]

Obrońca reprezentacji Polski bez zastanowienia huknął na bramkę rywali i pokonał Aarona Ramsdale'a. Ostatecznie to był jedyny gol w tym spotkaniu i zapewniło Southampton trzy punkty.

To czwarta bramka Bednarka w tym sezonie Premier League.

Bohaterem soboty w Premier League był Cristiano Ronaldo. Portugalczyk o swoich ogromnych umiejętnościach przypomniał m.in. 12 marca, gdy strzelił trzy gole w starciu z Tottenhamem Hotspur. Teraz dokonał podobnego wyczynu w rywalizacji z zamykającym tabelę Norwich City, zaliczając 50. hat-trick w klubowej karierze.

Ronaldo trafiał do siatki rywali w siódmej, 32. i 76. minucie, gdy ustalił wynik. W obecnym sezonie Premier League zdobył 15 bramek, a "Czerwone Diabły" awansowały na piątą lokatę (54). Łącznie portugalski piłkarz w swojej klubowej i reprezentacyjnej karierze strzelił 810 goli - śrubuje światowy rekord.

Na dorobek Ronaldo składa się 450 bramek dla Realu Madryt, 139 dla Manchesteru United, 101 dla Juventusu Turyn, pięć dla Sportingu Lizbona oraz 115 dla reprezentacji Portugalii.