Zamknij

Gareth Bale piłkarzem Tottenhamu. Walijczyk wraca do Premier League

19.09.2020 19:28
Gareth Bale wraca do Tottenhamu
fot. Real Madrid v Manchester City FC/Voetbal International/East News

Gareth Bale oficjalnie przeszedł z Realu Madryt do Tottenhamu. Walijczyk wrócił do angielskiego klubu po siedmiu latach.

Gareth Bale w ubiegłym sezonie w Realu Madryt zdobył jedynie dwie bramki . Nie od dziś wiadomo, że wynagrodzenie Walijczyka mocno obciążało portfel Królewskich. Mistrzowie Hiszpanii postanowili zredukować potężne koszty i wypożyczyli piłkarza na rok. Oba zespoły będą opłacać po połowie pensję Bale’a, która wynosi 14 milionów euro.

Na inaugurację sezonu Premier League, Tottenham przegrał z Evertonem 0:1. Jednak drużyna Kogutów od kolejnego spotkania będzie mieć silniejszą kadrę w postaci Bale’a oraz Sergio Reguliona, który opuścił Real Madryt. Jeśli chodzi o Reguliona, to Królewscy zapewnili sobie możliwość odkupienia go 23-latka za większą kwotę w następnych dwóch letnich okienkach transferowych lub pierwokupu w ciągu pięciu lat

Gareth Bale wraca do Tottenhamu

Walijczyk już przed rokiem chciał opuścić "Królewskich". Wówczas kusił go chiński kierunek, ale wówczas klub z Madrytu nie pozwolił na transfer.

- W ostatniej sekundzie wszystko zostało zablokowane. To był projekt, na który bardzo się cieszyłem i nie mogłem się doczekać, ale ostatecznie do mojego wyjazdu nie doszło. Także inne moje próby odejścia z klubu kończyły się na niczym - zaznaczył.

RadioZET.pl/