Zamknij

Zawodnik Arsenalu zaatakowany przez złodzieja. Napastnik uderzył go kijem

01.12.2021 12:50
Gabriel zawodnik Arsenalu zaatakowany przez złodzieja [WIDEO]
fot. screen/Metropolitan Police

Chwile strachu przeżył Gabriel, obrońca Arsenalu, który we własnym garażu został napadnięty przez złodzieja. Napastnik miał w ręku kij bejsbolowy, którym uderzył nim piłkarza. Przestępca chciał ukraść Brazylijczykowi samochód.

Gabriel został napadnięty we własnym garażu. Obrońca Arsenalu wrócił do domu o świcie po wieczorze, który spędził z przyjacielem w Londynie. Jak podały angielskie media, złodziej czaił się na jego zegarek i mercedesa, wartego ok. 45 tys. euro.

Napastnik śledził Gabriela, a gdy 23-letni piłkarz zajechał do domu, napastnik stanął mu na drodze. Oprócz piłkarza w samochodzie jechał jeszcze jego przyjaciel. Złodziej miał w ręce kij bejsbolowy, którym uderzył Brazylijczyka.

Gabriel napadnięty we własnym garażu. Złodziej chciał ukraść mu samochód

W sieci pojawiło się nagranie z zajścia. Widać na nim, jak Gabriel zostaje uderzony kijem. Pochodzący z Rio de Janeiro zawodnik starł się z napastnikiem. Uderzył go w twarz, zabrał jego czapkę i chwilę przepychał się, zanim złodziej uciekł.

Napastnik został już zidentyfikowany i osądzony – trafi do więzienia na pięć lat.Prokurator Martin Lewis powiedział, że choć piłkarz nie doznał urazów, to przeżył ogromny stres. - On (złodziej – przyp.) starł się z osobami, które były bardzo wysportowane i potrafiły o siebie zadbać – stwierdził.

RadioZET.pl/PAB