Fulham powraca do Premier League. Zdecydował koszmarny błąd bramkarza

05.08.2020 08:26
Fulham wraca do Premier League

Fulham wraca do angielskiej Premier League. W rozegranym na stadionie Wembley decydującym meczu baraży wygrali po dogrywce 2:1 z inną drużyną z Londynu - Brentford.

Obie bramki dla zwycięzców zdobył Joe Bryan - w 105. minucie z rzutu wolnego oraz w 117., a w czwartej minucie doliczonego czasu w dogrywce honorowego gola dla rywali strzelił Duńczyk Henrik Dalsgaard.

- O matko, co robił David Raya, bramkarz Brentford? Jego pozycja wyjściowa była okropna. Oczekiwał dośrodkowania, był tego pewny, ale został przechytrzony. Jego błąd okazał się bardzo kosztowny, można powiedzieć, że to błąd warty 160 mln funtów - napisał Chris Sutton z "Daily Mail".

Fulham wraca do Premier League po rocznej przerwie. Brentford w najwyższej dywizji grał po raz ostatni w 1947 roku.

W dwustopniowych barażach brały udział drużyny z miejsc 3-6 w tabeli Championship, zaplecza ekstraklasy. Wcześniej bezpośrednio do Premier League awansowały dwa zespoły mające w swoich kadrach Polaków: Leeds United (Mateusz Bogusz, Mateusz Klich i Kamil Miazek) oraz West Bromwich Albion (Kamil Grosicki).

Z elitą pożegnały się w tym sezonie Norwich City, Watford oraz AFC Bournemouth.