Zamknij

Fan West Bromu trafi do więzienia za rasizm. Obraził piłkarza ukochanej drużyny

30.09.2021 15:24
Fan West Bromu trafi do więzienia za rasizm. Obraził piłkarza ukochanej drużyny
fot. shutterstock.co

Fan West Bromu, klubu z angielskiej Championship, trafił do więzienia za rasistowskie wiadomości, które wysłał do piłkarzy ukochanej drużyny. Simon Silwood spędzi w więzieniu osiem tygodni.

Silwood został skazany w czwartek. Usłyszał wyrok ośmiu tygodni pozbawienia wolności za to, że wysłał do zawodnika West Brom rasistowskie wiadomości. Silwood napisał do Romaine’a Sawyersa „powinieneś wygrać Baboon d’Or”. Baloon d’or to francuska nazwa złotej piłki, a Baboon po angielsku oznacza pawiana. Fan West Bromu napisał wiadomość po tym, jak jego zespół przegrał 5:0 z Manchesterem City. Mecz odbył się w styczniu 2021 roku.

Silwood tłumaczył policji, że jego wiadomość była głupia, a nie rasistowska, a autokorekta zmieniła słowo buffoon na baboon. 50-latek trafi do więzienia, a jego ukochany klub – West Brom – zakazał mu dożywotnio oglądania meczów z trybun.

Sawyers, do którego dotarła ta wiadomość, jest obecnie wypożyczony do Stoke City. Sędzia Clarke z Birmingham Magistrates' Court po odczytaniu wyroku stwierdził, że nie ma miejsca na rasizm w sieci i w rzeczywistości. - Według mnie ten czyn wyraźnie zasługuje na to, by aresztować sprawcę. Oceniam wyrzuty sumienia, które odczuwasz po tym wszystkim, za bardzo minimalne. Moim zdaniem to (przestępstwo) należy do kategorii największej szkody. Musimy zaakceptować, że miało to szerszy wpływ i znaczący wpływ na pana Sawyersa - stwierdził Clarke. 

W październiku skazano za rasizm jeszcze jednego kibica. Scott McCluskey, który obrażał w internecie Rashforda, Sakę i Sancho został skazany w zawieszeniu.

RadioZET.pl/Twitter