Zamknij

Fabio Silva piłkarzem Wolverhampton. "Wilki" zapłaciły za 18-latka... 35 mln funtów

06.09.2020 11:51
Fabio Silva
fot. Twitter/Fabio Silva

Fabio Silva przeniósł się z FC Porto do Wolverhampton Wanderers. Popularne "Wilki" zapłaciły za zaledwie 18-letniego portugalskiego piłkarza aż 35 milionów funtów i tym samym pobili klubowy transferowy rekord.

Wolverhampton Wanderers zapłacił 35 milionów funtów za 18-letniego piłkarza Fabio Silvę. To rekord tego angielskiego klubu, który jeszcze nigdy nie wydał takiej kwoty na zawodnika. Nastoletni napastnik dotychczas grał w Porto.

"Wolves" nie podali oficjalnie kwoty, ale klub przyznał, że to transferowy rekord, a angielskie media napisały, że chodzi o 35 mln funtów.

Zobacz także

Fabio Silva przeniósł się z Porto do Wolves. Kosztował 35 mln funtów

Silva zadebiutował w Porto w sierpniu 2019 roku, kiedy miał zaledwie 17 lat. Zagrał w 12 meczach i strzelił jednego gola. Większość sezonu spędził w drugim zespole Porto, który rywalizował na zapleczu portugalskiej ekstraklasy.

- Od lat obserwujemy rozwój talentu Fabio. To piłkarz, którego umiejętności można rozpoznać po kilku minutach. To jest dla nas bardzo ważny transfer i mamy nadzieję, że Silva odegra już teraz pierwszoplanową rolę w naszej drużynie - powiedział prezes klubu Jeff Shi.

Angielska Premier League wznowi rozgrywki 12 września.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP