Fabiański kontuzjowany. Trener West Hamu zaniepokojony urazem

08.08.2022 09:01

Łukasz Fabiański był zmuszony opuścić boisko jeszcze w pierwszej połowie meczu West Hamu United z Manchesterem City. David Moyes po spotkaniu był wyraźnie zaniepokojony stanem zdrowia Polaka.

Łukasz Fabiański

Łukasz Fabiański wyszedł w podstawowym składzie na inaugurację nowego sezonu Premier League. Jego West Ham United mierzył się z Manchesterem City. Niestety w trakcie pierwszej części spotkania Polak nabawił się kontuzji. Bramkarz próbował kontynuować grę z grymasem bólu na twarzy, jednak ostatecznie w 28. minucie zmienił go Alphonse Areola.

Zmiennik "Fabiana" nie pomógł drużynie w uzyskaniu dobrego rezultatu. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy sprokurował on rzut karny, a później musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Erlinga Haaladna. Norweski snajper później podwyższył wynik na 2:0.

Niepokojąca kontuzja Fabiańskiego

Nie wiadomo, jak długo Fabiański będzie pauzował z powodu urazu. Na temat stanu zdrowia byłego reprezentant Polski wypowiedział się szkoleniowiec "Młotów" David Moyes. - Został uderzony w biodro i jak nam przekazał, to spowodowało, że zdrętwiała mu noga i nie miał czucia. Miejmy nadzieję, że to nie będzie nic poważnego, ale w tej chwili bardzo kuleje - przekazał.

Kontuzja może sprawić, że Areola wygryzie Fabiańskiego z bramki. Do tej pory 37-latek był podstawowym bramkarzem, a francuski golkiper musiał zadowolić się grą w pucharach.