Nowy najmłodszy debiutant w historii Premier League. Nie ma jeszcze 16 lat

18.09.2022 15:55

15 lat i 181 dni miał w momencie debiutu w Arsenalu Ethan Nwaneri, który wszedł na boisko pod koniec spotkania The Gunners z Brentfordem. Kanonierzy wygrali mecz 3:0, a Anglik został najmłodszym zawodnikiem w historii, który zagrał w spotkaniu Premier League.

Ethan Nwaneri wszedł na boisko w 90 minucie, zastępując strzelca trzeciej bramki – Fabio Vieirę. 15-letni Anglik został najmłodszym zawodnikiem debiutującym w Premier League, a także jedynym zawodnikiem urodzonym w 2007 roku, który zagrał w jednej z lig tzw. TOP 5.

Do tej pory tytuł najmłodszego debiutanta PL należał do Harveya Elliota, który swój pierwszy mecz dla Fulham zagrał mając 16 lat i 30 dni.

Trener Arsenalu w meczu z Brentfordem musiał sięgać do rezerw z powodu kontuzji Martina Oodegarda i Ołeksandra Zinczenki. Pod koniec spotkania na boisko wszedł nowy nabytek Kanonierów – Marquinhos, a także wspomniany wcześniej Ethan Nwaneri.

W 90. minucie Arsenal prowadził już 3:0 i był pewny zwycięstwa. Dla drużyny Artety trafił William Saliba, który wykończył dośrodkowanie Saki z rzutu rożnego, Gabriel Jesus po świetnej asyście Granita Xhaki, a także Fabio Vieira (druga asysta Saki).

Arsenal dzięki zwycięstwu w niedzielnym meczu wrócił na pozycję lidera Premier League. Kanonierzy mają rozegranych 7 meczów z których przegrali tylko 1 – z Manchesterem United.