Zamknij

Erling Haaland zaprezentowany w barwach Manchesteru City

Maciej Walasek
13.06.2022 14:00
Erling Haaland
fot. PAP/EPA

Erling Haaland został oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz Manchesteru City. W poniedziałek mistrzowie Anglii poinformowali, że Norweg podpisał pięcioletni kontrakt.

- Zawsze oglądałem mecze City. Uwielbiałem to robić szczególnie w ostatnich sezonach. Nie można nie podziwiać ich stylu gry, jest ekscytujący. Stwarzają wiele szans, co jest idealne dla piłkarza takiego jak ja – powiedział Erling Haaland na poniedziałkowej konferencji prasowej. Wcześniej 21-latek pokazał się kibicom w nowych barwach w mediach społecznościowych.

Mimo że Manchester City nie podał szczegółów w zakresie finansów ws. transferu Haalanda, według niemieckich mediów całkowity koszt operacji mógł przekroczyć 300 milionów euro, wliczając w to pensję zawodnika, honoraria dla jego agentów oraz premie.

Erling Haaland zaprezentowany jako piłkarz Manchesteru City

Kariera Erlinga Haalanda nabrała tempa jesienią 2019 roku, kiedy reprezentując RB Salzburg w sześciu meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów zdobył osiem bramek. W styczniu 2020 roku związał się z Borussią Dortmund i w swoim debiucie uzyskał hat-tricka w spotkaniu z FC Augsburg. W kolejnym sezonie Ligi Mistrzów został królem strzelców (10 bramek).

Łącznie w barwach Borussii we wszystkich rozgrywkach rozegrał 88 spotkań i zdobył 86 bramek.

W Manchesterze City Norweg pójdzie w ślady... swojego ojca Alfa-Inge Haalanda, który był zawodnikiem tego klubu w latach 2000-2003.

RadioZET.pl/PAP